Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Očima Daniela Filja

Očima Daniela Filja

Očima Daniela Filja

V elitní padesátce žebříčku WTA najdeme tři osmnáctileté hráčky: Bencicovou, Ostapenkovou a Kasatkinovou. V čem je jejich kouzlo? Celý ročník 1997 je hodně silný. Kvalita tady byla znát už v jejich čtrnácti letech. Je jenom otázka času, kdy se předvedou další silné hráčky tohoto ročníku jako Osakaová (aktuálně 106. na WTA), Stewartová (164.), Kalininová (168.), Jorovičová (174.) či Komardinová (220.).

Prošly všemi reprezentačními výběry od evropského šampionátu jednotlivců i družstev až po týmové MS do 14 a 16 let, kde jsem mohl sledovat jejich vývoj. Už tenkrát vyčnívaly. Lační po úspěchu, jsou pracovité a sebevědomé. K tomu byly už tehdy schopné polykat velké tréninkové dávky, což je klíčové.

Bencicová už je ve špičce. Hraje dobře, výborně čte soupeřky a dokáže tomu přizpůsobit hru. Další hráčky jako Ostapenková či Kasatkinová ještě mají výkyvy; na okruhu WTA se zabydlují teprve od loňského roku, kdy pronikly do světové stovky. Sbírají sice cenné skalpy soupeřek, ale zároveň se nevyhnou výpadkům.

Ostapenkovou letos čeká maturita a turnaje omezí. Má výhodu, že se nikoho nebojí. V Dubaji došla až do finále turnaje WTA Premier. V něm sice prohrála, ale zrovna ona porážky moc neřeší. Kasatkinová vždycky měla pohyb kočky. S míčem si někdy hraje až moc. Má totiž výborný cit a dokáže měnit tempo i styl hry. Ale její kreativita ji může stát zápas. Ve stovce je ještě Chorvatka Konjuhová (75.), která už má WTA titul z loňského Nottinghamu. 

Řekl bych, že absolutní špičku můžou zmíněná děvčata začít nahrazovat mezi jedenadvaceti až třiadvaceti lety. Letos se více rozkoukají po okruhu WTA a projedou si všechny turnaje, zkušenosti jsou velmi důležité! Příští rok jim už bude dvacet a začnou dobývat vyšší patra žebříčku. Postupně se na ně nabalí další holky z druhého sledu. Ke zmíněné trojici se přidá nejrychleji Osakaová. Když holky zlepší disciplínu, tak půjdou nahoru. Bez disciplíny to v dnešním tenise jednoduše nejde.

Daniel Filjo je koučem Kateřiny Siniakové a v minulosti vedl mládežnické reprezentace dívek

 

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//ocima-daniela-filja-11444cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist