Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Očima Františka Pály

Očima Františka Pály

Očima Františka Pály

Vzestup Karolíny Plíškové vyvolává v leckom otázku, zda by už neměla být nasazována do fedcupových dvouher i tehdy, když je tým kompletní, neoslabený neúčastí dlouholetých opor jako naposledy v Kanadě. Nad tím, co výkonnostní růst Karolíny znamená směrem k Fed Cupu, už několik lidí v mém okolí přemýšlelo nahlas. Já si ale myslím, že rozdíly oproti minulosti spočívají úplně v něčem jiném než v její pozici.

Ten hlavní: máme bez debat přinejmenším tři zcela špičkové singlistky, ne-li čtyři, protože na Báru Záhlavovou-Strýcovou a její herní i výsledkový progres by se také nemělo zapomínat. Že Karolína Lucku dvakrát porazila, to neznamená, že by byla Lucka horší: vždyť se podívejte na její hru a úžasný výsledek teď v Dauhá! Naopak: Karolína »narostla« a dostala se na Lucčinu úroveň. Ty zápasy mohla a může vyhrát kterákoli z nich, byly zcela vyrovnané.

Zda má Karolína nastupovat do fedcupových dvouher, to podle mých kapitánských zkušeností nakonec rozhodnou jiné faktory než momentální pozice na žebříčku. Povrch, forma, únava, oblíbenost či neoblíbenost soupeřek… Je to mnohem větší alchymie, než jen nějaké porovnávání rankingu. Vůbec Petrovi nezávidím a vůbec mu do toho nechci mluvit. Největší chybou by ale zcela jistě bylo hledat řešení a dělat závěry už teď.

Před finále loňského Fed Cupu Petr zvolil nominační model dvě singlistky plus deblový pár. Mezitím se ale poměry změnily nejen zásluhou výkonnostního vzrůstu Karolíny. Lucka Šafářová vyhrála ve čtyřhře grandslam a najednou je tu v jedné osobě singlistka i deblistka světové úrovně. Karolína navíc odmala odehrála moře deblů se sestrou… Rázem máme univerzálnější tým než před několika měsíci, a to musím znovu připomenout nenápadnou Báru, to je také deblistka par excellence. Ať už bude příští Petrova nominace nakonec jakákoli, jedno je jisté – nacházíme se v »jiných časech« než loni.

František Pála je bývalý daviscupový reprezentant, na přelomu 90. let nehrající kapitán týmu pro Davisův pohár a otec současného fedcupového kapitána Petra Pály.

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//ocima-frantiska-paly-6076cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist