Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Očima Karla Nováčka

Karel Nováček (Foto: Profimedia.cz)

Karel Nováček (Foto: Profimedia.cz)

Trenérská rošáda u Karolíny Plíškové a Petry Kvitové mě zas tak nepřekvapila. Tušil jsem, že se o něčem uvažuje. Spíš mě překvapilo, že vůbec u Plíškové změna nastala. Byli spolu s Jiřím Vaňkem dva a půl roku, měla za sebou životní sezonu.

Co za ní stálo? Mohu jen spekulovat. Když jsem viděl, kolik lidí cestuje s Plíškovou, tak jsem si říkal, jestli jí do organizačních věcí nemluvil ještě někdo další? Mohlo jít i o únavu materiálu.
Další vývoj událostí mě nepřekvapil: chápu, že Petra Kvitová sáhla po Vaňkovi i to, že Plíšková najala Kotyzu. Jsou to dva čeští trenéři, kteří měli v poslední době se svými svěřenkyněmi ty nejlepší výsledky.
Nabízí se otázka, kdo na této rošádě vydělá víc. Z mého pohledu krátkodobě Kvitová, ustálí se jí situace. Byla teď sama. Vzala si čas na to se rozhodnout pro nějakého trenéra. Doba jí nahrála tímto rozchodem. Zato Plíšková přerušila velmi úspěšnou spolupráci.
Co to dál může znamenat? Potenciálně to může vytvořit větší soutěživost mezi těmito hráčkami. Znalost trenérů a protihráčky může být také významný faktor. A motivace pro trenéry, aby se vytáhli před jejich bývalými svěřenkyněmi. Hlavně ze strany Vaňka, protože Kvitová už byla s Kotyzou dlouho. Ale mohlo by to fungovat i opačně: jako vzájemná motivace. Když se Petře nedařilo a Karolína se stala českou jedničkou, tak to najednou nastartovalo i Petru.
Také uvidíme, jak to bude fungovat ve Fed Cupu. Vznikla situace, kterou tým do této doby neřešil. Může ho to potenciálně ovlivnit. Ale dosud ten tým vyhrával. Tak nebudeme předbíhat.
Karel Nováček je někdejší osmý hráč světa a semifinalista US Open, získal třináct titulů ve dvouhře

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//ocima-karla-novacka-15791cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist