Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Očima Martina Fassatiho

Očima Martina Fassatiho

Očima Martina Fassatiho

S Kristýnou Plíškovou jsme začali pracovat chvilku předtím, než jsme odjeli na turnaje do Asie. A je úžasné, že první úspěchy přišly tak brzo: vyhrála na turnaji v čínském Dalianu a v uzbeckém Taškentu.

Tyto úspěchy pro ni mohou být přelomové. Do té doby nebyla na turnajích WTA ani ve čtvrtfinále. V Taškentu se dostala do semifinále, pak do finále - a to rovnou vyhrála. Navíc ve třech setech, což si, myslím, potvrzuje i její psychickou odolnost. Čekal jsem, že to přijde, ale takhle brzy? To je bonus.

Naše spolupráce se zrodila v podstatě náhodou. Trénuji ještě s Petrou Cetkovskou, která má vleklé zdravotní problémy, takže je to komplikovanější, co se programu týká. Díky tomu se mohla přidat Klárka Koukalová a holky se o mě dělily. Ale Klárka skončila kariéru, takže se naskytla tato situace. Přišlo náhodné setkání, náhodná otázka, a tak jsme si o tom s Kristýnou začali povídat. Čtrnáct dnů před tím, než jsme odjeli na turnaje.

Stihli jsme si domluvit představu, kam by se její tenis měl ubírat. Absolvovali jsme pár tréninků a rozhodovali se, jestli vůbec máme do Číny odletět. Byly tam drobné zdravotní komplikace a nastala malá časová prodleva, kterou zabralo doléčení těchto maličkostí. Ale nakonec jsme se dohodli, že poletíme.

Tenis Kristýny může být jednoduchý, pakliže se jednoduchým udělá. Doporučil jsem ji pár věcí, které její tenis zjednoduší a ono to začalo fungovat okamžitě. Měla by hrát hru, která jí vyhovuje a které věří - a umět ji soupeřkám vnutit. Někdy je dobré, když se hráči řekne, ať dělá určité věci a on se pak zbytečně nezatěžuje. Musím dát ale také kredit předchozím trenérům: odvedli výbornou práci, co se týče techniky úderu.

A jak jsme s Kristýnou domluveni dál? Zítra nebo pozítří si sedneme nad plánem. Máme domluvené tři turnaje, ale definitivní detaily spolupráce budeme ještě dojednávat.

Martin Fassati je bývalý výborný hráč, nyní úspěšný kouč; jeho rukama prošly mj. Peng Šuaj, Kleinová, Benešová, Koukalová, pracoval také pro čínskou a kanadskou federaci, byl trenérem českého fedcupového týmu. Toho času je koučem Petry Cetkovské a Kristýny Plíškové.

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//ocima-martina-fassatiho-14455cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist