Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Očima šéfredaktora

Očima šéfredaktora

Očima šéfredaktora

Petra Kvitová zvolila po rozchodu s koučem Davidem Kotyzou zatím zřejmě jen dočasnou náhradu (ale kdo ví?), zato však skvěle. Doprovod do Indian Wells a Miami jí bude v roli sparingpartnera dělat František Čermák. Ideální volba. Nejenže totiž splní svou roli na dvorci, ale nepochybně je schopen mít na Kvitovou veskrze pozitivní vliv i v dalších věcech, které s tenisem souvisejí.

Výtečný deblista, vítěz 31 turnajů ve čtyřhře, a grandslamový šampion v mixu z Roland Garros (2013, s Hradeckou) si zahrál i Davisův pohár a proslul jako absolutní profesionál. Jeho přístup k tenisu je stoprocentní, a to i ve věcech, které dělá mimo kurt. Nadto je inteligentní a dostatečně zkušený, neb v samém závěru kariéry (a na prahu čtyřicítky).

Uvažuje-li do budoucna o trénování, i pro něj může být zkušenost po boku Kvitové k nezaplacení. Napadá mě slovní spojení „šance pro dva“. Před lety ho použil Karel Nováček, když angažoval jako kondičního trenéra tehdy nezkušeného, ale ambiciózního Marka Všetíčka. Po jeho boku (a po boku kouče Vladislava Šavrdy) pak dokráčel až do Top 10 a ze Všetíčka se stal jeden z nejrespektovanějších kondičních trenérů na okruhu.

Jiljí Kubec je šéfredaktorem magazínu Tennis Arena

 

 

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//ocima-sefredaktora-11175cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist