Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Očima Tomáše Petery

Očima Tomáše Petery

Očima Tomáše Petery

Češky ve Fed Cupu posedmé za sebou vyhrály rozhodující čtyřhru. Jde o spojení dvou věcí. Zaprvé: dlouhodobě disponujeme velkým množstvím kvalitních deblistek. V první světové dvacítce máme tradičně dvě až čtyři hráčky, což nemůže říct nikdo jiný na světě. Zadruhé: máme štěstí, že v důležitých soubojích nehrají opory soupeře. Ve finále s Ruskem absentovala Makarovová, nyní v Luzernu zase Bencicová. Hingisová by s ní byla stoprocentně tvrdším oříškem, než vedle Golubicové.

Dlouho jsem neviděl, aby Hingisová zahrála tak špatně, jako v neděli. Pro nás to bylo jen dobře, uspěli jsme, i tak si ale myslím, že kapitán Pála šel při nominaci do rizika. Ve chvíli, kdy odřekly Kvitová s Šafářovou, měla být k Plíškové, Strýcové a Hradecké vybrána jako čtvrtá Hlaváčková.

Lucka Hradecká byla famózní. Má výhodu, že může hrát prakticky s kýmkoliv. Pokaždé si svoje uhraje. Sehraný pár se však může hodit vždycky. S Andreou jsou na sebe zvyklé, znají signály… U Karolíny bylo občas vidět, že je nejistá, ujišťovala se, co se bude hrát. To je u partnerů, kteří se tolik neznají běžné. Ve Švýcarsku to sice vyšlo, kdyby ale byla koncovka nervóznější, nemusela se Pálova volba vyplatit.

Čtyřhra se klidně mohla vyvinout jinak. Kdyby v závěru rozhodovaly dva, tři míče, je souhra klíčovou součástí. A Andrea s Luckou dopředu vědí o každém svém přeběhu. Některé situace řeší automaticky. Za posledních pět let mají za sebou hromadu těžkých zápasů. Vyhrály dva grandslamy, mají stříbro z olympiády a opanovaly i další velké podniky.

Když jde na dvorci do tuhého, jsou nabyté zkušenosti k nezaplacení. Soupeřky navíc mají z Lucky s Andreou respekt. Ne nadarmo jsou aktuálně třetím párem světa. Přestože je Kája Plíšková ve formě, váhu deblovému páru dává to, co odehraje dohromady. A za dvojicí H+H jsou vidět výsledky »brutální«.     

Tomáš Petera je bývalým koučem Kordy, Damma a Ulihracha, nehrajícím kapitánem týmů pro Světový pohár a Fed Cup

 

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//ocima-tomase-petery-11915cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist