Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Očima Tomáše Petery

Očima Tomáše Petery

Očima Tomáše Petery

Pro někoho to byl možná šok, mě to ale vůbec nepřekvapilo. Důvody neúčasti Petry Kvitové, Lucky Šafářové a Báry Záhlavové-Strýcová v 1. kole Fed Cupu v Kanadě, které se hraje bezprostředně po Australian Open, naprosto chápu. Je to jednoduché: letět z Austrálie do Kanady a odtamtud ihned po Fed Cupu do Dubaje, to je cesta kolem světa, která by se holkám mohla v dalších měsících vymstít. Navíc by letěly z horké Austrálie do zimy v Kanadě, kde se hraje v hale, a pak zase do vedra v Dubaji a v Kataru.

To je prostě nesmysl, organismus by takové zatížení vůbec nemusel zvládnout, anebo by to na hráčkách zanechalo stopy. Tak ďábelské přesuny v plné sezoně navíc zvyšují riziko onemocnění nebo zranění.

Turnaje v Dubaji a Dauhá jsou navíc v ženském kalendáři bodově nenahraditelné, Dubaj je pro nejlepší hráčky povinná. Při absenci by měly v kolonce jednoho z povinných turnajů nulu a ještě by je čekal finanční postih. Takže opakuji – jejich rozhodnutí naprosto rozumím. A co to znamená pro naše šance v Quebeku? Myslím, že i v této sestavě máme dobré vyhlídky. Hlavně Karolína Plíšková je v takové pohodě, že můžeme přivézt postup, i kdyby za soupeře nastoupila Bouchardová.

Tomáš Petera je bývalým koučem Kordy, Damma a Ulihracha, nehrajícím kapitánem týmů pro Světový pohár a Fed Cup; momentálně je koučem Andrey Hlaváčkové

 

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//ocima-tomase-petery-5699cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist