Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Očima Vladislava Šavrdy

Očima Vladislava Šavrdy

Očima Vladislava Šavrdy

Wozniacká udělala dobře, když si jako kouče vybrala Davida Kotyzu. Je to výborný trenér. V novém angažmá podle mého nemá co ztratit. Caroline byla, i když jen krátce, světovou jedničkou, ale později to šlo s její výkonností z kopce. David tedy nastupuje do couvajícího vlaku. Vytáhnout hráčku zpátky pro něj určitě bude výzvou.

Tenisově na to Dánka určitě má. Jinak by se na vrchol – přestože se trefila do vhodné doby – nedostala. Její devízou je kondice a styl, který má vedle ní snad jedině Radwaňská.

Mně Wozniacká vždycky přišla málo agresivní. Dřív těžila z toho, že ji soupeřky neznaly. V ženském tenise lze navíc uspět i s relativně pasivní hrou. Vždycky bojovala, výborně běhala, ale chyběl jí finální úder. A Kotyzovým úkolem bude, aby to změnil.     

Dlouhodobě tvrdím, že netenisové aktivity srážejí hráčky dolů. Možná to po svých wimbledonských triumfech pocítila i Petra Kvitová. Nabízí se tedy otázka, zda David Wozniackou přesvědčí, že je lepší být na vrcholu žebříčku, než se producírovat na pódiích. Těžko to však půjde tak, že za ní přijde na kurt a řekne: Tak děvenko, chci, abys pořádně trénovala, pak šla domů a zítra to samé. A na ostatní aktivity zapomeň.

Sama Caroline musí chtít být nejlepší. Taková touha ovšem nejde kombinovat s tím, že si bude na nahé tělo malovat obrázky nebo se nechá fotit na titulku Esquiru. Tenista nemůže intenzivně trénovat a zároveň natáčet reklamy a běhat po módních molech.

Vladislav Šavrda je bývalým daviscupovým kapitánem a koučem Milana Šrejbera a Karla Nováčka, toho času generálním manažerem I. ČLTK Praha

 

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//ocima-vladislava-savrdy-11739cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist