Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Očima Vladislava Šavrdy

Očima Vladislava Šavrdy

Očima Vladislava Šavrdy

Máme tři hráčky v Top 20 a celkem osm v Top 100. Vypovídá to o tom, že je u nás – v rámci možností – dobrý systém výchovy, ať už jde o střediska nebo národní centra. Zajímavé ovšem je, že se »neurodilo« zdaleka tolik kluků. Může to být proto, že u žen není tak velká konkurence, anebo je to prostě náhoda. Nerozumím tomu, poněvadž systém je pro ženy i muže stejný a střediska od sebe nejsou oddělena. Od deseti let funguje třístupňový systém pro všechny stejně.

Překvapilo mě, že se některé hráčky – například Bára Záhlavová-Strýcová a Klára Koukalová – »probudily« až ve zralém tenisovém věku. Je zvláštní, že se neprosadily v osmnácti či ve dvaceti, ale až ke třicítce.

Zatímco u děvčat je budoucnost hodně růžová, mezi muži nemáme kromě Veselého vlastně nikoho. Lehčí práci má teď kapitán daviscupového týmu, sestavu má de facto danou. Jemu maximálně zbývá zeptat se Berdycha se Štěpánkem, jestli chtějí hrát. Pak jsou tady Rosol a Veselý a tím to víceméně hasne. Petr Pála to má v tomhle směru složitější, ale na druhou stranu i příjemnější. Když mu selžou tři hráčky, stále má z čeho vybírat. O to těžší však může být komunikace mezi ním a děvčaty; přece jen tenistky jsou křehké nádoby.

Základem fedcupového týmu podle mě zůstávají Petra Kvitová s Lucií Šafářovou, které sice Australian Open nevyšlo, ale je na ni spolehnutí a nesmíme zapomenout, že na Hopman Cupu málem porazila Serenu Williamsovou. Dle mého názoru má jistotu i Lucka Hradecká, která k deblovým dovednostem udělala vzestup také v singlu. Do toho všeho výrazně mluví Karolína Plíšková. Otázkou je, zda by mohla zasáhnout i do debla. Spíš si ale myslím, že pokud neudělá fantastický úspěch v Melbourne, ještě zůstane stranou. Je ale také fakt, že formu H+H ukážou až turnaje. Nikde totiž není psáno, že když spolu hrály holky skvěle před několika lety, půjde jim to stejně i teď.

Vladislav Šavrda je bývalým daviscupovým kapitánem a koučem Šrejbera a Nováčka; toho času je generálním manažerem I. ČLTK Praha. 

 

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//ocima-vladislava-savrdy-5567cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist