Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Očima Vladislava Šavrdy

Očima Vladislava Šavrdy

Očima Vladislava Šavrdy

Nominací na fedcupové semifinále jsem byl trochu překvapen. Kapitán Petr Pála to má, na rozdíl od Jaroslava Navrátila, na jednu stranu příjemné, na druhou musí být trochu politik. Třeba Bára Strýcová: být v týmu si jistě zaslouží, skoro v každé zemi by byla jasnou singlistkou. Ale její nominace je nejspíš trochu i kompenzací za neúčast v loňském finále, kterou nesla (není to žádným tajemstvím) docela těžce.

Její výhodou ovšem je, že je skvělá deblistka. Lucka Šafářová už nejspíš také, nicméně jsem si skoro jist, že na kurt spolu ještě nevstoupily.

Výborné výsledky ze čtyřher, než se začala intenzivně soustřeďovat na singla, měla i Karolína Plíšková, takže problém s obsazením debla bychom mít neměli, Petr určitě má nějakou konkrétní představu. Já zatím netuším, jakou. Pokaždé ve fedcupovém týmu nějak automaticky vidím Lucku Hradeckou.

Hráčky ji berou, nemá s nikým problém, deblistka je geniální, může zaskočit v singlu. Ale zhrzená se teď cítit určitě nebude. Je v pohodě, v žebříčku míří tam, kam patří. Dala se na bezlepkovou dietu, zlepšila fyzické parametry a ruku v ruce s tím jde i hlava, mentální síla. Lucka si je vědoma, že jde správnou cestou, to je ten nejlepší doping. A na té cestě jí týden odpočinku jen prospěje.

Hokejový trenér by ztěží skládal tým jen ze samých hvězd. V tenise to ale problém být nemusí. Samozřejmě, že každá hráčka chce hrát; oxidovat za mantinelem s reklamami netouží nikdo. Ale atmosféra týmové soutěže umí tyhle touhy eliminovat.

Vladislav Šavrda je bývalým daviscupovým kapitánem a koučem Šrejbera a Nováčka; toho času je generálním manažerem I. ČLTK Praha.

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//ocima-vladislava-savrdy-6558cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist