Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Oudinová měla svaly jako balony a varuje ostatní

Melanie Oudinová vždycky disponovala vynikající kondicí (Foto: Profimedia.cz)

Melanie Oudinová vždycky disponovala vynikající kondicí (Foto: Profimedia.cz)

Byla zvyklá na galeje. Běžně touto dobou trávila na kurtu až šest hodin. Teď je ovšem všechno jinak. Tělo se proti nadměrné zátěži vzepřelo. Svaly MELANIE OUDINOVÉ (22) rostly tak rychle, že narušily tkáně příčně pruhované svaloviny. Musela polevit, jen čas totiž může její trable vyřešit.

Návrat na kurty je v tuto chvíli pro mladou Američanku v nedohlednu. Trénovat smí podle rad lékařů maximálně hodinu denně. A činky? Na ty může zapomenout úplně. S nemocí zvanou rhabdomyolýza se nesmí zahrávat, jinak by mohlo dojít až ke kolapsu ledvin.

Nejhorší je pro Oudinovou pocit nejistoty. Nikdo neví, co bude. S předstihem se odhlásila z turnaje v novozélandském Aucklandu, ve hvězdách je i její účast na prvním grandslamu sezony v Melbourne. „Moje ruce jsou tak slabé, že téměř nic neunesu,“ posteskla si. „Mám popraskané svaly. Jediné dobré je, že to neovlivňuje zbytek těla,“ dodala Oudinová, kdysi druhá nejlepší juniorka světa, mezi dospělými nejlépe 31. na žebříčku WTA.

Varování pro ostatní

Rodačka z Marietty přesně ví, jak si problémy přivodila. „Dělali jsme asi hodinu a půl poměrně náročné cviky na zátěž horní části těla. Bylo toho na mě moc, navíc brzy, protože jsem se teprve dostávala do tréninku,“ láteřila. „Navíc jsem byla trošku dehydrovaná. Pak se to sečetlo. Chci varovat ostatní, aby si dávali pozor a nepřetrénovali se.“

Následky se dostavily okamžitě. „Svaly mi bobtnaly jako balóny. Vůbec jsem je nemohla napnout,“ vysvětlila. Oudinovou potkaly obdobné svízele jako hokejového mistra světa z Vídně 1996 Otakara Vejvodu: „Každý sval je obalený blankou, které se říká fascie. Je v ní plno nervů, ale není moc pružná. Když sval přirozeně mohutní, přizpůsobí se. Ale mně svaly na stehnech naskočily strašně rychle, že se nestihla natáhnout. A to bolelo,“ popisoval před lety.

Hlavně nic neuspěchat

Šikovný útočník, jenž se proslavil v útoku s Pavlem Paterou a Martinem Procházkou, po lapáliích už kariéru nikdy nerestartoval. Tenistka doufá v jiný scénář. Nejistota ji ale pořádně užírá. „Než se vrátím, bude to nějakou chvilku trvat. Vlastně nikdo neví, jak dlouho.“

Vzdávat se ale nehodlá. Na to ani nemá náturu. I nadále se řídí heslem: »Co tě nezabije, to tě posílí«. „Pokusím se o co nejrychlejší návrat, ale nesmím nic uspěchat.“ To by mohla být pro čtvrtfinalistku US Open 2009 vstupenka do předčasného tenisového důchodu. 

 

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//oudinova-mela-svaly-jako-balony-a-varuje-ostatni-586cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist