Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Páni, finále! Čeští hráči vzpomínají na Barcelonu

Tomáš Berdych je z benjamínka klíčovým hráčem v Davis Cupu (Foto: Tennis Arena / Martin Sidorják)

Tomáš Berdych je z benjamínka klíčovým hráčem v Davis Cupu (Foto: Tennis Arena / Martin Sidorják)

Daviscupový tým čeká v Bělehradu třetí finále za pět let. Zatímco do Španělska jeli v roce 2009 jako nováčci a byli tak trochu vyjukaní, tentokrát jsou před zápasem v Bělehradu se Srby už v jiné pozici.

Potřetí za pět let čeká české tenisty finále Davisova poháru. Zatímco do Španělska jeli v roce 2009 jako nováčci a byli tak trochu vyjukaní, tentokrát jsou před zápasem v Bělehradu se Srby v jiné pozici. Jako obhájci trofeje už mají zkušenosti z velkých zápasů, které chtějí využít. 

Dobrá nálada a pohoda v českém týmu se dá vypozorovat na první pohled při trénincích. Na tvářích hráčů jsou většinou úsměvy, tvrdé výměny občas proloží při pauzách vtípkem. Nechybí obvyklá »čára« s tenisáky o drobné částky. 

Nálada je pod psa, vtipkoval Štěpánek

„Všechno dobrý. Nálada jako vždy pod psa,“ dělal si Radek Štěpánek legraci a rychle pro méně chápavé dodal: Všechno v pohodě, klape to, jak má. 

Nic na situaci nemění nepříjemnost, že týmu chybí kapitán Jaroslav Navrátil, který byl kvůli plicní embolii do středy v nemocnici a do Bělehradu nepřijede. „Už toho máme hodně za sebou. Máme svoji vnitřní kulturu, která je vždy stejná, a může to být pro nás extra motivace, že mu rekonvalescenci zpříjemníme,“ řekl Štěpánek.

Tenisté spolu jezdí na Davisův pohár v podobném složení prakticky sedm let. Ústředními postavami jsou především Tomáš Berdych a Štěpánek. Tato dvojice stojí za úspěchy výběru, který poprvé postoupil do finále v roce 2009.

První finále: Všichni byli vyjukaní

V Barceloně tehdy Češi nestačili na Španělsko a odjeli s porážkou 0:5. To bylo naše první finále a mělo to takový ten efekt: Páni, finále! Byla to obrovská zkušenost, vzpomínal sedmý hráč světa Berdych. „Tam z toho byli všichni malinko vyjukaní. Hrálo se poprvé vedle mísy,“ přidal Jan Hájek, který byl i v Barceloně v sestavě. 

Loni se tenisté probojovali do finále znovu a před pražským duelem o »salátovou mísu« byla cítit velká nervozita. Čekalo se, že vyhrajeme, ale bylo to těžké a kluci byli pod velkým tlakem,“ řekl v Bělehradu zastupující kapitán Vladimír Šafařík, který jinak působí v roli hlavního organizátora přípravy zápasů Davis Cupu a Fed Cupu. 

Napětí v Praze

„V Praze bylo cítit napětí. Byli v pozici, že jedno finále prohráli a trofej strašně moc chtěli,“ řekl mluvčí tenistů Karel Tejkal. Navíc doma, ať chtěli nebo nechtěli, tenisté řešili také věci okolo a samotná příprava byla častěji narušována. Přesto zápas zvládli a poprvé od triumfu Ivana Lendla a spol. v roce 1980 zvítězili.

Nyní je tedy čeká třetí finálová řežba o vavřín v Davisově poháru v krátké době. I proto z nich vyzařuje klid. Kluci už mají něco za sebou. Loni trofej vyhráli a myslím, že se jim ulevilo. Jsou zkušení profíci a věřím, že to zvládnou, řekl Hájek.

Asi nikdo nečekal, že se tady sejdeme za rok v dalším finále, to je skvělé, přidal se Berdych. Tohle se nikdy neohraje. Loni se nám podařilo zapsat do historie a s jídlem roste chuť, řekl Štěpánek, hrdina loňského finále proti Španělům. 

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//pani-finale-cesti-hraci-vzpominaji-na-barcelonu-456cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist