Plíšková přidala druhý bod, Češky jsou krok od finále

Karolína Plíšková překvapila Kerberovou (Foto: GettyImages.com)

KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (26) ve Stuttgartu potvrdila roli týmové jedničky, když přehrála neoblíbenou soupeřku Angelique Kerberovou po necelých 90 minutách 7:5 a 6:3. Lounská rodačka tak navázala na úvodní výhru Petry Kvitové a poslala český tým v semifinále Fed Cupu na půdě Německa do vedení 2:0.

Česká jednička se mohla spolehnout na servis. Nasázela patnáct es a nečelila ani jednomu brejkbolu. První set rozhodla v desáté hře při druhém setbolu, při kterém donutila Kerberovou chybovat. Ve druhém setu světová šestka Plíšková získala brejk v šestém gamu a poté využila třetí mečbol.

Normálně radost nedávám najevo, ale ráda jsem. Ona je pro mě nepříjemná hráčka a je to letos velmi cenné vítězství. Moc věcí jsem líp udělat nemohla. Servis mě držel celý zápas, takže spokojenost, hodnotila utkání Plíšková.

Spokojený jsem hodně, ale není to jenom fráze, že to je ještě daleko, ale je to i o hodně hodně blíž. Máme tři pokusy na jeden bod a to je proti takhle silnému týmu důležité. Holky předvedly fantastický výkon, řekl kapitán Petr Pála.

Vítězný bod může v neděli od 11:00 přidat v utkání jedniček Plíšková proti Görgesové, případně poté Kvitová proti Kerberové. Na závěr by se hrála čtyřhra. Vedení 2:0 na zápasy české tenistky ještě nikdy neztratily.

Češky si v případě výhry v Německu zahrají finále v listopadu v domácím prostředí. V druhém semifinále hostí Francie obhájkyně titulu z USA.