Plíškovou rozčílily nepřesné výroky. Nepodala ruku rozhodčí a rozmlátila umpire

Karolína Plíšková neudržela emoce (Foto: Repro YouTube.com)

Téměř vždy působí ledově klidným dojmem, ale v Římě se pořádně rozjela. KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (26) po nečekané porážce od Marie Sakkariové (6:3, 3:6 a 5:7) neunesla nepřesné výroky rozhodčích a pořádně se rozčílila. Česká jednička nepodala ruku hlavní rozhodčí a poté vzteky »rozsekala« umpire.

V první sadě neproměnila Plíšková za stavu 5:1 dva setboly a poprvé v utkání přišla o servis, na druhý pokus ale set dopodávala. Ve druhém srovnala z 0:3 na 3:3, ale poté opět ztratila tři hry v řadě.

Nasazená šestka sice dokázala v rozhodujícím setu otočit skóre z 1:3 na 5:4. Poté při shodě za stavu 5:5 podle televizních záběrů poslala lehkou smeč do kurtu, avšak čárová rozhodčí zahlásila aut. Světové pětce nepomohly protesty ani přivolání supervizorky. Po utkání navíc neudržela emoce na uzdě a jistě ji nemine tučná pokuta.