Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Přežil holocaust. V osmdesáti si zahrál s McEnroem

Les Held a John McEnroe (Repro: TV)

Les Held a John McEnroe
(Repro: TV)

Tenisový nadšenec LES HELD toho zažil hodně a několikrát se ocitl tváří v tvář smrti. Osmdesátiletý senior na vlastní kůži prožil období holocaustu. Osudovým se mu stal rok 1942, kdy coby šestiletý klučina putoval s celou rodinou do koncentračního tábora. Po třech letech byl jediným přeživším. Později na vlastní pěst odešel do Ameriky - země v níž si lidé plní sny. Jeden takový si na podzim svého života užil i vitální Les; na US Open si zahrál se svým idolem JOHNEM MCENROEM (57).

S Lesem Heldem se život nemazlil, ale zároveň se mohl spolehnout na přízeň štěstěny. Senior hýřící dobrou náladou zažil peklo, když společně s dalšími mířil do plynových komor. Od smrti ho zachránilo jediné; dozorcům toho dne došel smrtící plyn. Později se spolu s ostatními ocitl u zdi před hlavněmi samopalů, ale opět přišel zásah shůry. Starší muž přitiskl malého klučinu k sobě a vlastním tělem zachránil jeho život.

Les nakonec jako jediný z celé rodiny hrůzy holocaustu zázrakem přečkal a odešel začít nový život za Atlantik. Na tamní podmínky si dlouho zvykal. Anglicky se naučil, až díky mnohahodinové četbě komiksů. Všechny životní nástrahy však překonal a dnes si v Americe spokojeně užívá klidu u rodinného krbu.

A i ve svých 80 letech čiperně hraje tenis. Každý den ho sleduje i v televizi. Jeho nejoblíbenější hráč? John McEnroe! A právě ten mu v rámci pořadu Today splnil velké přání... Vitální stařík s nejbližšími vyrazil na letošní US Open, kde svůj idol sledoval v soutěži legend. Po utkání se na velkoplošné obrazovce objevil Lesův dojemný příběh a moderátorka ho pozvala na kurt, kde čekal jeho nejoblíbenější hráč.

    TWEET: Les Held se poprvé setkal se svým idolem:

Les neměl o chystaném překvapení ani potuchy a dlouho se nemohl zbavit úžasu. John McEnroe navíc přišel s nápadem, že si společně musí zahrát! Osmdesátiletý Held předvedl na kurtu skvělou show a ve Flushing Meadows rozhodně zažil jeden z nejlepších dnů života.

    VIDEO: Příběh Lese Helda i s newyorkským happyendem:

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//prezil-holocaust-v-osmdesati-si-zahral-s-mcenroem-14330cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist