Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Realita: Wimbledon na Štvanici

Štvanice si zahraje ve filmu! (Foto: Tennis Arena)

Štvanice si zahraje ve filmu!
(Foto: Tennis Arena)

Ani beton, ani antuka. Štvanický centrální dvorec teď pokrývá tráva (i když umělá). Mekka českého tenisu se třicet let po slavnostním otevření na pár dní změní ve wimbledonský centrkurt. Zahraniční filmaři si totiž kultovní místo vybrali pro natáčení filmu Borg vs. McEnroe, který zachycuje legendární finálovou bitvu z roku 1980.

Tvůrci údajně disponují rozpočtem více než 170 milionů korun, čemuž odpovídá také herecké obsazení. Pod vedením režiséra Januse Metze Pedersena (např. seriál Temný případ) budou zářit Shia LaBeouf (John McEnroe) dobře známý z trháků jako Transformers či Indiana Jones a království křišťálové lebky a uznávaný Švéd Sverrir Gudnason (Björn Borg). V roli Borgova kouče Lennarta Bergelina se představí Stellan Skarsgård (The Avengers či Mamma Mia). Kromě Prahy zavítají filmaři také do Göteborgu, Monaca a Londýna. Slavnostní premiéra je plánována na příští podzim.

Štvanice si zahraje ve filmu!<br>(Foto: Tennis Arena)

    TWEET: Filmoví John McEnroe a Björn Borg:

Fotografie:

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//realita-wimbledon-na-stvanici-13798cz/

Diskuze:

Partneři

      LIVESCORE.in

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist