Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Rozhodčí zvažují bojkot zápasů Sereny Williamsové

Chování Sereny Williamsové ve finále US Open nebylo v pořádku (Foto: GettyImages.com)

Chování Sereny Williamsové ve finále US Open nebylo v pořádku (Foto: GettyImages.com)

Kontroverzní chování SERENY WILLIAMSOVÉ (36) během sobotního finále US Open stále budí emoce. Legendární Američanky se totiž ve svých prohlášeních zastala nejen Americká tenisová asociace (USTA), ale také vedení WTA. „Domníváme se, že by neměly existovat žádné rozdíly v posuzování vyjádřených emocí u mužů a žen, se všemi by se mělo zacházet stejným způsobem. Ve finále tomu tak podle nás nebylo,“ uvedl šéf ženské asociace Steve Simon. Tato slova se však hrubě nelíbí některým umpirovým rozhodčím, kteří podle deníku The Times zvažují dočasný bojkot zápasů Williamsové.

„Carlos Ramos jen dělal svoji práci a poté byl předhozen vlkům. Je to už několikátý případ, kde necítíme podporu ze strany USTA,“ řekl pro The Times nejmenovaný rozhodčí, který si přál zůstat v anonymitě. Nespecifikovaná skupina sudích nyní zvažuje, jakým způsobem se k celé situaci postaví. V úvahu prý případá i bojkot zápasů Williamsové, dokud se Ramosovi neomluví za své chování a urážky, kterými ho častovala během finále.

V této souvislosti je však pravděpodobnější, že Američanka a Ramos se už na kurtu nikdy nepotkají. Každá hráčka totiž může využít práva a některé rozhodčí si umístit na tzv. černou listinu, a tím zabránit jejich nasazování na své zápasy.

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//rozhodci-zvazuji-bojkot-zapasu-sereny-williamsove-20783cz/

Diskuze:

Partneři

      LIVESCORE.in

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist