Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Rumunka Halepová: Od zmenšení poprsí k titulům

Simona Halepová s pohárem za titul v Hamburku

Simona Halepová s pohárem za titul v Hamburku

Tohle už dávno není jen »ta holka, která si kvůli tenisu nechala zmenšit prsa«. SIMONA HALEPOVÁ (22) vyhrála od června čtyři turnaje na okruhu WTA a zatímco rok 2012 končila na konci první padesátky žebříčku, v září byla v Top 20.

Triumfovala na antuce v Hamburku a v Budapešti, na trávě v Hertogenboschi a vyhrála velký turnaj na betonu v New Havenu, kde ve finále přehrála Kvitovou – tam všude nenašla přemožitelku.

„Hraji o agresivněji a tenis si užívám,“ vysvětluje Halepová výkonnostní vzestup. Její angličtina není dobrá, což jí novináři vytýkají, ale ona si z toho dělá pramálo. Jde za svými cíli. I proto si v sedmnácti letech nechala zmenšit poprsí. „Prsa byla velká a těžká, na kurtě jsem se necítila pohodlně a nemohla jsem reagovat rychle. Asi bych šla na operaci, i kdybych nebyla sportovkyně,“ vysvětlovala tehdy talentovaná hráčka.

Hlavní momenty z finále turnaje v New Havenu, ve kterém Halepová porazila Petru Kvitovou:

Teď se dere nahoru, podobně jako její krajanky. Je pozoruhodné, že Rumunsko, jehož tenisovou slávu šířili hlavně Nastase či Tiriac, má v první stovce pět hráček. Vedle Halepové i Cirsteaovou, Niculescuovou, Cadantuovou a Beguovou, přičemž čtyři z nich jsou ročník narození 1990 či 1991. „Je fascinující, že je rumunský ženský tenis najednou tak silný,“ konstatovala Rumunka Virginia Ruziciová, vítězka French Open 1978 a někdejší světová osmička.

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//rumunka-halepova-od-zmenseni-poprsi-k-titulum-98cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist