Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Šampioni jsou doma, v Prostějově se sešli s Navrátilem

Český tým oslavuje zisk druhého Davis Cupu ve dvou letech (Foto: Tennis Arena / Martin Sidorják)

Český tým oslavuje zisk druhého Davis Cupu ve dvou letech (Foto: Tennis Arena / Martin Sidorják)

Zlatí hoši jsou z Bělehradu doma. Českým obhájcům Davis Cupu se dostalo přivítání v prostějovském areálu. Na tamním centrkurtu s nimi oslavovalo několik stovek fanoušků, především pak studentů z místních škol.

Český tým se ještě v Srbsku rozdělil na dvě výpravy. Zatímco kapitán Šafařík s Lukášem Rosolem letěli do Vídně, Berdych, Hájek a Štěpánek přistáli v Brně.

Půlhodiny po poledni se nicméně celá »svatá« pětice chystala v Prostějově na závěrečné oslavy. „Kdybych tvrdil, že jsme neslavili už v Bělehradě, lhal bych,“ usmál se Jan Hájek.

Největšího aplausu se dočkali hrdinové Radek Štěpánek s Tomášem Berdychem. „Musím poděkovat hlavně fanouškům. Nebojím se říct, že jsou nejlepší na světě,“ chválil Štěpánek, který si první chvíle po obhajobě užil hlavně s rodiči. „Byli na mě pyšní. Já jim řekl, že jsou nejlepší rodiče na světě.“

Tomáš Berdych se zase podivoval, proč nepřišel Novak Djokovič na závěrečný bělehradský večírek. „Snažil jsem se ho sehnat všemi dostupnými prostředky, ale nepovedlo se. Nevím, proč se nezastavil,“ culil se do mikrofonu moderátora Libora Boučka.

Česká tenisová jednička pak už vážněji dodala. „Tenis má výhodu, že má víc vrcholů. Můžete vyhrát grandslam či Davis Cup. To se nám teď podruhé povedlo.“

Nejdojemnější chvíle oslav však přišla, když se na place objevil nemocný kapitán Jaroslav Navrátil. Finálovou bitvu sledoval po sedmi letech u televize. Pohár mu ale neutekl. Převzal ho z rukou svého zástupce Vladimíra Šafaříka.

„Vláďa mě velice dobře zastoupil,“ pochválil Navrátil kamaráda a pustil se do děkování. „Všichni tady za mnou jsou železní chlapi,“ podíval se na tenisty významně. Šafařík s ním musel souhlasit. „Ještě teď mám z toho husí kůži.“

Navrátila pondělní oslava dojala. Takové uvítání jsem nečekal. Myslel jsem, že se odehraje v Praze. O to radostnější bylo, že si jej mohli užít lidé v Prostějově, uvedl Navrátil, kterému končí smlouva. Novou zatím nemám. Byla by krásná pohádka vyhrát Davisův pohár potřetí. Ale zatím jsme se o dalším ročníku nebavili. Na to bude čas až po dovolených, řekl. Jeho zdravotní stav se zlepšil, ale stále není ideální. 

Oba protagonisté českého triumfu se nyní chystají na dovolenou. Berdych zamíří s přítelkyní na Mauricius a k tenisu se vrátí pátého prosince. Štěpánek v úterý odletí na Floridu, ale dovolenou bude mít kratší. 

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//sampioni-jsou-doma-v-prostejove-se-sesli-s-navratilem-502cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist