Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Sampras o Federerovi: Je to šprýmař

Pete Sampras a Roger Federer se stali přáteli  (Foto: Profimedia.cz)

Pete Sampras a Roger Federer se stali přáteli
(Foto: Profimedia.cz)

Chladný, zádumčivý, koncentrovaný, většinou bez emocí. Takový je Roger Federer při zápasech. Ale pozor! »Za oponou« je všechno jinak. Švýcarský chlapík miluje humor a smích. „Je to šprýmař,“ prozradil na něho dokonce legendární PETE SAMPRAS (42).

Američan se spřátelil se Švýarem během exhibičního turné po Asii v roce 2007. „Ten chlap se chová jako středoškolák,“ pomyslel si tehdy Sampras. „Sem tam trenérovi z ničeho nic foukl do ucha, pak mu do něho zase zařval,“ vzpomíná.

Ze začátku kolem sebe oba šampioni jen potichu našlapovali, brzy se ale ledy prolomily a dodnes jsou v pravidelném kontaktu. „Zavoláme si, napíšeme email. Stali jsme se dobrými přáteli. Jsem si jistý, že tomu tak zůstane i poté, co ukončí kariéru,“ tvrdí Sampras.

Ten si se švýcarským elegánem užil i kupu legrace. A rozesmát »velkého Peta«, to není žádná legrace. „Roger působí navenek seriózně. Drží si svou tvář, ale jakmile jsou kamery pryč, je velmi zábavný člověk. Zbožňuje humor a rád se směje,“ dodává dvaačtyřicetiletý bývalý hráč, který až do Federerovy éry držel rekord v počtu týdnů strávených na světovém trůnu (286). Pak se musel sklonit právě před rodákem z Basileje, jenž byl v čele týdnů 302.

Kromě tenisového umu Sampras obdivuje svého nástupce i díky jeho vztahu k rodině. „Není snadné být manželem, tenistou a tátou. Nejsem si jistý, jestli bych to zvládnul, zda bych měl se svými dětmi trpělivost. Myslím, že bych chtěl mít oddělené ložnice, usmívá se Američan. „Roger to ale dělá dobře, děti chce mít vždycky u sebe. Asi jsem jiný druh, ale nedovedu si představit, že bych zvládnul na cestách to, co on,“ doplňuje dvojnásobný otec synů Christiana Charlese (11) a Ryana Nikolaose (8).

Nutno však dodat, že Federer cestuje na turnaje se dvěma chůvami, které o dvojčata pečují a hlídají, když jde manželka Mirka do hlediště fandit...

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//sampras-o-federerovi-je-to-sprymar-565cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist