Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Šarapovová přišla kvůli dopingu o 17 milionů dolarů

Maria Šarapovová počítá ztráty (Foto: Tennis Arena / Martin Sidorják)

Maria Šarapovová počítá ztráty (Foto: Tennis Arena / Martin Sidorják)

Dopingová hříšnice MARIA ŠARAPOVOVÁ (30) zaznamenala kvůli loňskému trestu za užití Meldonia obrovské ztráty. Ruská kráska podle magazínu Forbes přišla jen na reklamních smlouvách minimálně o 17 milionů dolarů (téměř 400 milionů korun) a kromě toho tratila také na prize money za výsledky na turnajích. Zároveň se jí však opět blýská na lepší časy...

Pětinásobná grandslamová šampionka pocítila následky trestu téměř okamžitě. Řada partnerů ukončila se Šarapovovou spolupráci záhy po vynesení dvouletého trestu (později byl zkrácen na patnáct měsíců) či snížila objem plnění. Věrnost zachovaly pouze Head, Evian a Avon. Není tak divu, že Ruska si v loňském roce na reklamních smlouvách přišla pouze na 6 milionů dolarů, přičemž v předešlých letech byla zvyklá na částky okolo 23 milionů dolarů.

Šarapovová se ani po návratu na kurty sice nezbavila cejchu dopingové hříšnice, ale vzhledem k několika zajímavým výsledkům si už letos významně polepší. Nezanedbatelný vliv na její příjmy bude mít rovněž její biografie Nezastavitelná: Můj dosavadní život, jež je celosvětovým bestsellerem. Podle žebříčku FORBES SportMoney Index by si tak někdejší světová jednička měla už letošním roce přijít na téměř 22 milionů dolarů.

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//sarapovova-prisla-kvuli-dopingu-o-17-milionu-dolaru-18837cz/

Diskuze:

Partneři

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist