Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Schönborna po semináři těšilo: Trenéři jsou zvědaví

Richard Schönborn během diskuze (Foto: Tennis Arena / Michal Procházka)

Richard Schönborn během diskuze
(Foto: Tennis Arena / Michal Procházka)

Více než stovka zvědavců si v sobotu našla cestu na seminář uznávaného trenéra a metodika RICHARDA SCHÖNBORNA (84). Bývalý český reprezentant a dlouholetý šéftrenér Německého tenisového svazu v Praze prezentoval poznatky ze své nové knihy zabývající se vlivem mozkové činnosti na učení pohybů. „Přednáška se povedla, pan Schönborn byl skvělý. Jsem rád, že přišlo hodně lidí a všechno vyšlo,“ konstatoval Martin Holiš za pořádající Tennis Arenu.

Proslulý metodik se předvedl v nejlepším světle. Čtyřhodinovou přednášku doplnil o dvouhodinový blok praktických ukázek na kurtu, kde se pohyboval jako za mlada. Svým zápalem si získal pozornost nadšenců z Česka i Slovenska. „Byli ohromně koncentrovaní a zvědaví. A zvědavost je pro trenéry hrozně důležitá, je to jedna z klíčových vlastností. Když nejste zvědaví, tak se nic nedozvíte,“ řekl Schönborn směrem k účastníkům semináře.

Bývalý šéftrenér Německého tenisového svazu vydržel ve své funkci 26 let a pod rukama mu prošla světová esa jako Stefi Graffová a Boris Becker. Během své kariéry navíc napsal řadu uznávaných publikací a pražský seminář vycházel z jeho nejnovější knihy. „Je to něco nového. Na celém světě neznám knihu, která by se tak věnovala práci mozku a jeho vlivem na učení pohybů. Řekl bych, že je určitým způsobem jedinečná,“ uvedl ke své knize.

Schönbornův seminář sklidil úspěch a neměl by být poslední akcí svého druhu. „V podobných akcích chceme pokračovat a snažit se dále prohlubovat vzdělávání trenérů. V listopadu bychom rádi připravili další seminář s trochu jinými hosty,“ dodal Holiš.

Rozsáhlý rozhovor s Richardem Schönbornem o jeho kariéře, bývalých svěřencích či současném tenise najdete ZDE!

Fotografie:

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//schonborna-po-seminari-tesilo-treneri-jsou-zvedavi-17255cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist