Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Serena po porodu: Operace střídala operaci

Serena Williamsová prožila těžké období (Foto: GettyImages.com)

Serena Williamsová prožila těžké období (Foto: GettyImages.com)

Ještě před pár dny se mohl kdekdo podivovat, proč SERENA WILLIAMSOVÁ (36) vynechá Australian Open. Po rozhovoru, který zámořská hvězda poskytla magazínu Vogue, však u všech najde pochopení. Potvrdila to, co už před časem naznačoval její manžel Alexis Ohanian; porod tenisové královny se neobešel bez komplikací.

Jakmile Sereně začaly intenzivnější kontrakce, srdeční tep miminka klesnul, takže rodička musela podstoupit císařský řez. Porod proběhl bez problémů a hrdý tatínek mohl s radostí přestřihnout pupeční šňůru. Malou Olympii poté položili mamince na hruď.

Tento okamžik většinou bývá pro rodiče nejšťastnější okamžik v životě. Ne pro sledovanou dvojici. „Náhle se všechno zhoršilo,“ popisovala otevřeně Williamsová.

Tři operace

Ač špičková sportovkyně, má Serena problémy s ředěním krve, které vyústí v krevní sraženiny, jež narušují oběhový systém a v krajním případě mohou poškodit její orgány. Na specifické potíže můžou mít podle lékařů vliv: kouření, nadváha, obezita či genetické dispozice (nebo spíše indispozice). Hráčka proto denně užívá léky na ředění krve. Po porodu je ovšem musela vysadit, aby se rychleji zahojila rána po císařském řezu. Druhý den už Williamsová věděla, že je zle. Požádala tedy o vyšetření.

Ultrazvuk sice žádné problémy neodhalil, Serenu ale podivného pocitu rozhodně nezbavil. Hvězda proto požádala o důkladnější CT vyšetření, které skutečně potvrdilo několik krevních sraženin v plicích. Následovala urgentní léčba a šest kritických dnů.

Kvůli kašli, který sraženiny způsobily, to poporodní stehy nevydržely. Později podstoupila chirurgický zákrok, během něhož lékaři sraženiny odstranili. Při té příležitosti ale v břišní dutině našly velký hematom. A až třetí operace vše špatné definitivně zažehnala.

    TWEET: Spokojená maminka s dcerkou na obálce magazínu Vogue:

 

Domů se Američanka z porodnice vrátila týden po narození její dcery. Tělo dostalo extrémně zabrat. Zbytek šestinedělí proležela v posteli…

Svěřila se, že později bojovala s depresemi. „Nikdo nehovoří rád o okamžicích, kdy je na dně. To neuvěřitelné zmatení pokaždé, když uslyšíte výkřik dítěte nebo se naštvete kvůli jeho pláči. A pak jsem smutná a naštvaná na sebe. Cítím se provinile. A jen si říkám: Proč jsem tak smutná, když mám tak krásné dítě? Ty emoce jsou prostě šílené,“ svěřila se.

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//serena-po-porodu-operace-stridala-operaci-19330cz/

Diskuze:

Partneři

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist