Sestini Hlaváčková se Strýcovou vybojovaly druhý společný titul

Andrea Sestini Hlaváčková a Barbora Strýcová s trofejí pro vítězky (Foto: GettyImages.com)

ANDREA SESTINI HLAVÁČKOVÁ (32) a BARBORA STRÝCOVÁ (32) vyhrály čtyřhru na elitním turnaji v Pekingu a slaví druhý společný a zatím nejcennější titul. Plzeňské rodačky ve finále porazily kanadsko-čínský pár Gabriela Dabrowská, Sü I-fan 4:6, 6:4 a 10:8. „Ve finále jsem tady už potřetí, musí tady být něco zvláštního. Bára dnes udělala skvělou práci,“ radovala se přímo na kurtu Hlaváčková.

Hlaváčková se Strýcovou si v čínské metropoli zahrály o deblový titul už počtvrté během pěti turnajů a v třetím týdnu v řadě. Hrají spolu od začátku antukové sezony a od té doby ovládly srpnový turnaj v New Havenu a pak byly ve finále i v Tokiu a ve Wu-chanu.

Turnajové dvojky si s třetí nasazenou dvojicí Dabrowská, Sü I-fan, které už jsou rovněž kvalifikované na Turnaj mistryň v Singapuru, poradily po vyrovnané bitvě za hodinu a půl. Strýcová finále zakončila přesným lobem od základní čáry.

Jsme moc šťastné, v Číně se nám hraje hrozně dobře a ani nevím proč, konstatovala Strýcová. Ve čtyřhře získala 23. titul na okruhu WTA, čtvrtý z turnajů kategorie Premier Mandatory. Hlaváčková má 27 deblových trofejí a v Pekingu už se z jedné z nich radovala před čtyřmi lety s domácí spoluhráčkou Pcheng Šuaj.