Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Štěpánek se probudil a věděl: Končím!

Radka Štěpánka už na kurtech neuvidíme (Foto: Profimedia.cz)

Radka Štěpánka už na kurtech neuvidíme (Foto: Profimedia.cz)

RADEK ŠTĚPÁNEK (38) ještě před necelými dvěma týdny střádal plány, jak bude zatápět mladším konkurentům, v úterý ale přišel nečekaný obrat. „Sešli jsme se před nedávnem, ale od té doby se udála spousta věcí,“ připomněl na tiskové konferenci v Praze setkání s novináři, při němž informoval o konci profesního vztahu s koučem Markem Všetíčkem. „Od operace jsem neprocházel nelehkým obdobím a nakonec jsem došel k rozhodnutí, že nebudu pokračovat v kariéře,“ řekl dvojnásobný daviscupový vítěz. V posledních letech ho pronásledovaly zdravotní trable, a proto se rozhodl dále neriskovat. „Podíval jsem se na svůj život ze širší perspektivy a chci si zachovat zdraví do dalších etap,“ uvedl a dodal: „Vždycky jsem říkal, že se jednoho dne probudím a budu vědět, že je konec. Nyní ten okamžik nastal.“

Štěpánkovi mluvil už delší dobu do duše profesor Pavel Kolář a naznačoval mu, že by bylo moudré s kariérou skončit. „Po dvou operacích, krční a bederní páteře, to sice neznamená, že by nemohl hrát dál, ale je to určité riziko. Je to už na jeho věk moc. Doporučení jsem mu dal a jeho rozhodnutí je moudré,“ konstatoval Kolář.

Bývalý svěřenec Tomáš Krupy a Petra Kordy, kterému se dlouhodobě staral o kondici Marek Všetíček, se nakonec rozhodl sám. Jak jsem to cítil ve svém srdci. Celou kariéru jsem se toho dne bál, ale je tady. Musím ho akceptovat. Chci žít kvalitní život i nadále.

Berdych gratuloval

Štěpánek si ve dvouhře zahrál čtvrtfinále Wimbledonu a získal pět titulů na okruhu ATP. Ve čtyřhře vyhrál dva grandslamy - s Indem Leanderem Paesem ovládli Australian Open 2012 a US Open 2013.

Karvinský rodák se zasloužil také o dva daviscupové triumfy. S Tomášem Berdychem dovedli český tým k vítězství v letech 2012 a 2013. Štěpánek v obou případech získal ve finále proti Španělsku respektive Srbsku rozhodující bod. Díky za skvělé vzpomínky a gratulace za to, co jsi dokázal, vzkázal svému parťákovi Berdych.

Názor nezmění

Štěpánek vydělal tenisem přes 11 milionů dolarů a zatím netuší, co bude dělat dál. „Věřím, že mě čeká spousta jiných krásných zážitků, než které jsem prožil na dvorci. Teď na pár dní zmizím a budu mít čas přemýšlet, jak dál,“ řekl Štěpánek.

Ujistil ale, že si konec kariéry nerozmyslí, jako to před ním udělala řada hráčů a hráček. Vždycky jsem byl muž svého slova, a když jsem něco řekl, tak jsem k tomu měl důvod a stál jsem si za tím. Dokážu si představit exhibici, ale nevrátím se na profesionální dráhu. Ani nebudu zkoušet jenom čtyřhru, jenom proto, že nemám do čeho píchnout. Tohle rozhodnutí je čisté, od srdce a jsem přesvědčený o tom, že je nevratné.

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//stepanek-se-probudil-a-vedel-koncim--19100cz/

Diskuze:

Partneři

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist