Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Štvanice v dešti aplaudovala Giraldovi

Santiago Giraldo s trofejí pro šampiona Advantage Cars Prague Open 2016 by Zenova (Foto: Martin Sidorják)

Santiago Giraldo s trofejí pro šampiona Advantage Cars Prague Open 2016 by Zenova (Foto: Martin Sidorják)

Počasí sice fanouškům, kteří v neděli odpoledne dorazili na Štvanici, nepřálo, za vytrvalost se jim však dostalo odměny; Kolumbijec SANTIAGO GIRALDO (28) s ULADZIMIREM IGNATIKEM (26) předvedli v poměrně silném dešti oku lahodící podívanou. Až v tie-breaku rozhodujícího setu rozhodl o svém triumfu Jihoameričan, který Bělorusa žijícího v Bratislavě porazil 6:4, 3:6, 7:6.

„Musím všem poděkovat. Organizátorům, trenérovi, sběračům i fanouškům,“ uvedl po zápase Giradlo, pro nějž zápas vůbec nezačal dobře, když rychle prohrával 0:3. Pak se ale srovnal se soupeřem i přírodními podmínkami a set dovedl do vítězného konce. Ignatik začal lépe i prostřední část. Rozdílem bylo jen to, že tentokrát si vedení sebrat nenechal. V koncovce krásného souboje Kolumbijec vedl 5:2. O game později podával na triumf, ale situaci neustál – 5:5. O všem rozhodla až zkrácená hra, kterou šestý nasazený Giraldo už z rukou nepustil.

„Jsem šťatný. Byl to složitý zápas v těžkých podmínkách a proti silnému soupeři,“ popisoval vítěz. „Kurt byl pomalý, míče těžké, ale nedá se nic dělat, s takovými věcmi se musíme umět popasovat,“ popisoval později před televizními kamerami Nova Sport, který poslední zápas podniku vysílal živě. Giraldo také slíbil, že se za rok do Prahy znovu rád podívá. Na organizaci pěl jenom chválu. „Skvělý turnaj, srovnatelný s podniky vyšší kategorie. Praha je krásná a navíc se tady představilo několik vynikajících hráčů v čele s Kližanem,“ dodal.

I loňský čtvrtfinalista Ignatik mohl od Negrelliho viaduktu odjíždět spokojen. „Dnes to soupeř zvládl lépe,“ přiznal sportovně. Povedený týden mu ukázal, že je na správné cestě: „Určitě budu pokračovat tímto směrem,“ slíbil rodák z Minsku. 

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//stvanice-v-desti-aplaudovala-giraldovi-13537cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist