Svitolinová slaví nejcennější vavřín. V Singapuru ovládla Turnaj mistryň

Elina Svitolinová na cestě za titulem ani jednou neprohrála (Foto: GettyImages.com)

ELINA SVITOLINOVÁ (24) se stala první ukrajinskou vítězkou Turnaje mistryň. Ve finále v Singapuru porazila Sloane Stephensovou 3:6, 6:2, 6:2 za dvě hodiny a 22 minut a získala první velký titul. „Tohle je pro mě a mou kariéru mimořádný okamžik, dodá mi spoustu sebevědomí do příští sezony. Jsem moc spokojená se svými výkony,“ uvedla Svitolinová předtím, než převzala od Billie Jean Kingové vítěznou trofej.

Ukrajinka porazila ve skupině Petru Kvitovou i Karolínu Plíškovou a čtyři z pěti zápasů vyhrála ve třech setech. V kariéře získala jedenáctý titul, letos čtvrtý a potvrdila, že finále neprohrává. Zvládla devátý závěrečný zápas turnaje v řadě.

Proti Stephensové, přemožitelce Plíškové ze semifinále, začala pomaleji a úvodní sadu ztratila. Od druhého setu ale ukázala svoji obrovskou bojovnost a chuť vítězit. Po zisku druhé sady šla ve třetí po vyrovnaných gamech a 23 minutách hry do vedení 3:0. Stephensová sice získala brejk zpět a snížila na 3:2, ale opět skvěle běhající Svitolinová koncovku kontrolovala.

Čtyřiadvacetiletá Svitolinová se ve světovém žebříčku posune ze sedmého na čtvrté místo. Jako neporažená vítězka dostane 2,36 milionu dolarů, přičemž letos dosud tenisem vydělala 2,8 milionu. Stephensová ukončí rok na pátém místě, Petra Kvitová bude sedmá a Karolína Plíšková osmá. V roli jedničky zůstane Simona Halepová.