Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Tennis Arena Kemp: Cesta ke zlepšení

Společná fotka účastníků letošního kempu (Foto: Tennis Arena)

Společná fotka účastníků letošního kempu (Foto: Tennis Arena)

Do areálu TK Slavia Plzeň se po roce opět sjely děti z různých koutů republiky se společným cílem – užít si týden na kempu Tennis Areny. Unikátní projekt tenisového kempu pro děti od 10 do 15 let navázal na úspěšný loňský první ročník a podle zářících úsměvů ho dokonce předčil. „Stejně jako před rokem jsem velmi spokojený. V Plzni máme ve všech ohledech dokonalé podmínky včetně restaurace a ubytování. Tentokrát jsme dětem připravili náročnější sportovní program, takže se kromě poledního klidu téměř nezastavily,“ říká spokojeně hlavní organizátor Petr Studénka.

Letošní ročník kempu se v západočeské metropoli odehrál v polovině srpna a pro děti byl opět připraven komplexní servis včetně fyzioterapeutky či individuálních video rozborů hry. Každodenní program v malebném areálu u Borského parku začínal budíčkem už v 7 hodin a hned z postele děti spěchaly na rozcvičku. Opravdová dřina však přišla až po bohaté snídani: tříhodinový tréninkový blok tenisových drilů a kondice. Ale to nebylo vše. Odpoledne totiž následoval druhý, tentokrát dvouhodinový trénink a program uzavíral zasloužený odpočinek – v bazénu, zábavním centru či u společných aktivit.

Tréninková náplň kempu byla opět rozmanitá. Trenéři s dětmi pilovali nejen klasické tenisové drily, ale také aletické dovednosti, gymnastiku, míčové hry, úponová cvičení či plavání. „Podle mého názoru by každý sportovec, ať už se zaměřuje na jakýkoliv sport, měl mít osvojenou širokou škálu pohybových dovedností, což mi u některých hráčů obecně chybí,“ vysvětlil šéftrenér kempu Tomáš Psohlavec.

Ale tenis nebyl v pozadí. Naopak. Děti během celého týdne pracovaly na své hře, a kromě toho si zahrály rovněž turnaje ve dvouhře i ve čtyřhře. „Zaměřili jsme se především na podání a příjem, protože mám obavu, že hráči s trenéry často hrají pouze cvičení, která bohužel nejsou započatá podáním,“ konstatoval šéftrenér, který se svými kolegy nezanedbával ani taktickou stránku. „Soustředili jsme se například na náběh hráče na síť, tedy i na vhodnou úderovou odpověď proti nabíhajícímu hráči,“ dodal Psohlavec.

Děti během šesti dnů v Plzni zvládly spoustu těžké práce, ale z jejich obličejů přesto nezmizel smích. „Kemp hodně pomohl mojí hře. Můj styl byl kostrbatý, ale po kempu jsem se dostal o několik levelů výše,“ řekl Tomáš Gjašik, jenž si pochvaloval intenzivní tréninky, které na jiných kempech nezažil. „Viděla jsem, jak by měl vypadat den profesionálního sportovce. Uvědomila jsem si lépe své silné a slabé stránky,“ doplnila hodnocení kempu Veronika Marnová.

Druhý ročník kempu Tennis Areny se tedy vydařil a rozhodně by neměl být posledním. „Už přemýšlíme nad příštím rokem. Všechny podstatné informace se na webu Tennis Areny objeví v průběhu listopadu,“ nastínil plány organizátorů Studénka.

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//tennis-arena-kemp-cesta-ke-zlepseni-18833cz/

Diskuze:

Partneři

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist