Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Tennis Arena Kids Tour: ve Zruči dominoval Matthew Donald

Šimon se moc nadšeně netvářil, ale Masters a šanci na Floridu má i přes prohru s Matthewem v kapse! (Foto: Tennis Arena / Martin Holiš)

Šimon se moc nadšeně netvářil, ale Masters a šanci na Floridu má i přes prohru s Matthewem v kapse! (Foto: Tennis Arena / Martin Holiš)

Papírové předpoklady se naplnily. Tedy, skoro… Do semifinále prvního podniku Tennis Arena Kids Tour 2015 na kurtech TC Tennisline – Jiskra Zruč nad Sázavou v kategorii mladších žáků se probojovali čtyři nejvýše nasazení, do finále jednička proti dvojce… Ta se ovšem nakonec propočtům vzepřela: MATTHEW WILLIAM DONALD (10) z pražské Sparty přehrál o 15 měsíců staršího nejvýše nasazeného ostravského ŠIMONA MALIŠE (11) 6:4, 6:2.

Na perfektně zorganizovaném čtyřdenním turnaji v poetickém zákoutí Sázavy, kde byste pod příkrými skalami čekali spíš trampskou osadu než tenisové kurty, se už od počátku šuškalo, že by finále mělo být záležitostí těchhle dvou. Oba také už od prvních kol vzájemný souboj vyhlíželi a těšili se na něj. Šimon v něm chystal odplatu za jediné dosavadní vzájemné střetnutí. „Tehdy jsem neměl formu. Bylo to vyrovnaný, ale vždycky jsem to nakonec zkazil,“ vzpomínal borec z TK SC Ostrava, tedy z rodného města Ivana Lendla. „Já ho znám, mám i jeho podpis,“ pochlubil se během rozhovoru, prý už druhého v kariéře.

Pavoukem procházel jako nůž máslem, jenže totéž lze říci o Matthewu Williamu Donaldovi. Syn české matky a novozélandského otce do sedmi let žil na druhé straně zeměkoule a dodnes se tam v zimě přesouvá za teplem. „Ale tady hraju radši, jsou tu lepší hráči,“ srovnává. Na cestě do finále ho ovšem moc netrápili: poztrácel na ní pouhých devět gamů. Částečně i proto, že místo semifinále odpočíval: soupeř, čtvrtý nasazený Jakub Prachař pro zranění nenastoupil.

    FOTOGALERIE z posledního dne zručského klání ZDE, z předchozích dní ZDE a ZDE!

To Šimon Mališ se musel »mořit« s turnajovou trojkou Ondřejem Kratochvílem, který ho především ve druhém setu jako první na turnaji přivedl do úzkých (6:3, 7:5). Možná právě proto se finálová odveta proti Matthewovi nepovedla, ale truchlit nemusí ani Šimon, ani poražení či zdravotními patáliemi stíhaní semifinalisté: čtyři nejlepší z každého z turnajů Tennis Arena Kids Tour 2015 si totiž beztak zajistí start na zářijovém Masters, a tamní šampion (a také šampionka, protože letos je série poprvé vypsána i pro mladší žákyně) odletí příští jaro na týdenní kemp v prestižní akademii na Floridě! A tam už vychovali hvězd…

Jako hvězdy si ale museli připadat ve Zruči všichni zúčastnění borci. Žádné nepopulární zametání a uhrabování, žádný protivný boj s těžkou a nepoddajnou hadicí – to vše si vzali na starost pořadatelé a odrůstající caparti se mohli věnovat jen bojům o tenisové vavříny. Další šance pro ty ve Zruči méně úspěšné přinesou příští etapy »šňůry« Tennis Arena Kids Tour v srpnu ve Frýdku-Místku a v Mělníku a v září v Praze: na konci téhož měsíce vše vyvrcholí Masters turnajem v Rakovníku.

    KOMPLETNÍ ROZPIS podniků Tennis Arena Kids Tour mladších žáků i žákyň ZDE!

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//tennis-arena-kids-tour-ve-zruci-dominoval-matthew-donald-8446cz/

Diskuze:

Partneři

      LIVESCORE.in

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist