Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

MENU

Tennis Arena Kids Tour: Vítězové poletí do akademie Mouratogloua

Tennis Arena Kids Tour: Vítězové poletí do akademie Mouratogloua

Tennis Arena Kids Tour: Vítězové poletí do akademie Mouratogloua

Přípravy Tennis Arena Kids Tour 2017 jsou v plném proudu. Novinky? Nejpodstatnější je pravděpodobná expanze do Rakouska. „S tamním svazem jednáme a dohoda je reálná. Náš projekt se jim líbí,“ říká manažer série Martin Holiš.

Tří předchozích ročníků Tennis Arena Kids Tour se zúčastnili jen hráči z Česka resp. Slovenska. Nejlepší z nich rok co rok míří na týdenní zkušenou do akademie Chris Evertové na Floridě. „Letos nejlepší děti stráví týden v akademii Patricka Mouratogloua u Nice,“ prozrazuje Holiš.

Mouratoglou je letitým koučem Sereny Williamsové. Svoji moderní akademii otevřel loni v létě a pokřtili mu ji jak jeho slavná svěřenkyně, tak tehdejší mužská světová jednička Novak Djokovič. Srb také místního areálu často využívá i k vlastní přípravě.

O vítěze Tennis Arena Kids Tour 2017 bude u Azurového pobřeží excelentně postaráno. Akademie sčítá dohromady 34 antukových a hardových dvorců, z toho osm krytých. Působí v ní 32 koučů a kondičních specialistů. Nechybí lékařské zázemí, tréninkové prostory, vzdělávacím centrum či čtyřhvězdičkový hotel s posilovnou a vlastními lázněmi.  

    Akademie Patricka Mouratogloua:

Akademie Patricka Mouratogloua skýtá neomezené tréninkové možnosti<br> (Foto: Mouratoglou Tennis Academy)

Start v červnu

V roce 2017 čeká mladší žáky a žákyně osm turnajů v Česku a deset na Slovensku, k tomu národní Masters. Vyvrcholením bude mezinárodní Final Cup dvojic. Série začne 12. června ve Frýdku-Místku (chlapci), respektive 20. června v Púchově (chlapci i dívky).

Tradičně jde o podniky z termínových listin národních svazů, na jedinou výjimku kategorie A a B, a půjde tedy o body do žebříčků. A samozřejmě o postup do závěrečného Masters a finále dvojic Česko vs. Slovensko, jehož vítězové pak odletí do sladké Francie.

„Model z poslední sezony, který vyvrcholil mezinárodním finále na Štvanici, se nám líbil. Utkání v Praze mělo výbornou atmosféru i kulisu. Vítězové, Matthew William Donald a Patricie Kubíková, odcestují koncem března na Floridu, kde je čeká nejen zajímavý trénink, ale jistě i skvělé zážitky. Termín jsme vybrali tak, aby se mohli jít jeden den podívat i na turnaj ATP/WTA v Miami,“ přibližuje Holiš, jenž má velký sen. „Moje vize je udělat z Kids Tour celoevropský projekt. Samozřejmě je to běh na delší trať,“ uznává.

Fotografie:

 

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist