Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Tennis Arena Kids Tour vrcholí. O finalistech je jasno!

Jolana Líbalová (Foto: Jan Beneš)

Jolana Líbalová (Foto: Jan Beneš)

Pátý ročník unikátní série turnajů mladších žáků Tennis Arena Kids Tour by Stars for Stars míří do velkého finále. To se odehraje v polovině listopadu v Praze na Štvanici, kde se střetnou šampioni z Česka, Slovenska a Rakouska. České barvy budou reprezentovat JOLANA LÍBALOVÁ (11) a VOJTĚCH VALEŠ (12). „Moc se těším. Doufám, že vyhrajeme,“ konstatovala hráčka I. ČLTK Praha.

Česká část Kids Tour se oproti předešlým rokům odehrála bez závěrečného turnaje „Masters“. Postupující na Kids Final tak určil celkový žebříček po čtyřech odehraných turnajích. Mezi chlapci nebylo o vítězi pochyb. Valeš ovládl turnaje ve Frýdku Místku a v Příbrami a s pohodlným náskokem si zajistil místenku na finále. „Už se ho nemůžu dočkat. Teď jsem měl pauzu, ale už se začínám připravovat,“ řekl bojovně hráč reprezentující LTC Modřany 2005.

Mezi dívkami se naopak o postup na Kids Final Cup strhl dramatičtější boj, ze kterého nakonec vyšla vítězně Líbalová. Ta se sice neradovala z žádného titulu, ale mohla se spolehnout na konzistentní výkony. Dvě finále a jedno semifinále znamenaly celkový triumf. „Nejdříve jsem vůbec nečekala, že bych to mohla vyhrát. Ale později už to tomu začínalo nasvědčovat, takže jsem nakonec jela i na ten poslední turnaj a vyšlo to,“ zaradovala se vítězka.

České šampiony tak dělí poslední krok od celkového triumfu a hlavní výhry – týdenního zájezdu do Mouratoglou Tennis Academy ve francouzském Nice. „Určitě bych se tam chtěl podívat. Zatím jsem v žádné zahraniční akademii nebyl, takže mě to moc láká,“ zamyslel se Valeš, se kterým souhlasí i jeho parťačka. „Je to velká motivace, bylo by to super.“

Cesta do Nice však ještě bude trnitá. Nejprve je třeba zvládnout Kids Final Cup, kde se čeští šampioni utkají ve formátu inspirovaném slavným Hopman Cupem se Slováky a Rakušany. Všechny dvojice se utkají každý s každým (dvě dvouhry a smíšená čtyřhra), přičemž rozhodující roli může hrát právě mix. „S Vojtou jsem sice ještě nehrála, ale smíšenou čtyřhru jsem si už dříve ozkoušela, je to zajímavé,“ řekla jedenáctiletá Líbalová, která se společně se svým parťákem bude poctivě připravovat. „Přesně tak, zahrajeme si společně turnaj mixů,“ doplnil Valeš.

Kdo si nakonec mezi silnou konkurencí zajistí letenky do slunného Nice se dozvíme 18. listopadu.

 

KIDS FINAL CUP 2018

17. – 18. listopadu 2018, I. ČLTK Praha – Štvanice

Účastníci:
Česká republika: Jolana Líbalová a Vojtěch Valeš
Slovensko: Ester Gonosová a Jakub Medveď
Rakousko: Tamara Kostičová Alexander Wagner

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//tennis-arena-kids-tour-vrcholi-o-finalistech-je-jasno--20905cz/

Diskuze:

Partneři

      LIVESCORE.in

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist