Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Tennis Arena Kids Tour: Vyvrcholí Masters bitvou kamarádů?

Kamarádství nerozdělí ani soupeření o Floridu  (Foto pro Tennis Arenu: Jakub Syrůček)

Kamarádství nerozdělí ani soupeření o Floridu
(Foto pro Tennis Arenu: Jakub Syrůček)

Měli by se na sebe v ústraní spřádat taktiku, sotva se pozdravit a v neděli se spolu podle předpokladů ve finále porvat o týdenní pobyt v prestižní v Evert Tennis Academy na Floridě. Místo toho je v areálu TC Cafex Rakovník při turnaji Masters, kterým vrcholí seriál Tennis Arena Kids Tour, najdete skoro zásadně jen spolu. ADAM JURAJDA (12) a DANIEL SINIAKOV (12) si vzájemně radí, soupeře ve dvou odborně glosují, permanentně se společně smějí, hrají spolu debla a zdá se, že jsou kamarády málem na život a na smrt.

„Jednou jsme se na kurtu rozhádali, ale brzo nás to přešlo,“ říká Daniel, mladší bratr 69. hráčky světa Kateřiny Siniakové. „Asi po půl roce,“ upřesňuje se smíchem o čtyři měsíce mladší Adam. První nasazený borec z Rožnova pod Radhoštěm, momentálně hrající v Prostějově, vede ve vzájemné bilanci nad kumpánem a turnajovou dvojkou 4:2. „Je lepší v taktice. A na tvrdém povrchu. Já víc liftuju a mám rád antuku, na ní se vyrovnáváme,“ popisuje vzájemné bitvy turnajová dvojka Daniel z Hradce Králové, toho času stejně jako jeho slavná sestra v dresu pražské Sparty.

Skvěle připravené oranžové kurty v areálu rakovnického TC Cafex by tedy v neděli nahrávaly vyrovnané bitvě, jenže jen v povrchu to při jejich zápasech není. „Já jsem klidnější,“ říká diplomaticky Adam a oba se rozesmějí – Daniel musí chtě nechtě přiznat, že má sem tam chováním blíž k McEnroeovi než k Borgovi.

    FOTOGALERII z úvodního dne naleznete ZDE!

Znají se čtyři roky, dva roky se kamarádí a hrají spolu debla. Při něm prý dlouho »šéfoval« Adam, jenže… „Začal jsem ho hrát dřív, ale pak mě Dan jakoby dohnal a začal do toho mluvit. Tak už nám šéfujem oba,“ ujišťuje.

Jedinečná série turnajů Tennis Arena Kids Tour, jejímž cílem je podpořit rozvoj tenisu v mládežnických kategoriích, finišuje v Rakovníku turnajem Masters v kategoriích mladších žáků a mladších žákyň. Už v neděli budou známi oba vítězové, a ti pak na jaře zdokonalí svůj um během týdenního pobytu v prestižní akademii v Boca Raton na Floridě, kterou provozuje legendární Chris Evertová s bratrem Johnem. Odletí tam Adam, Daniel nebo někdo jiný?

   Tenis Arena Kids Tour Masters
   Mladší žáci - čtvrtfinále:

♦ Jurajda (1) - Janoušek 6:0, 6:0

♦ Veigert (3) - Křepinský 6:4, 6:3

♦ Baum (4) - Donald 6:2, 6:0

♦ Siniakov (2) - Hertl 6:0, 6:0

   Mladší žákyně - čtvrtfinále:

♦ Vidmanová (1) - Klimovičová 6:0, 6:0

♦ Bartusek (3) - Mrowiecová 6:1, 6:0

♦ Mihoková (4) - Bubeníková 6:3, 3:6, 6:3

♦ Mandelíková (2) - Šilhavá 6:3, 6:0

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//tennis-arena-kids-tour-vyvrcholi-masters-bitvou-kamaradu--9342cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist