Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Tennis Trip: Miami – slunná Florida a špičkový tenis

Vizualizace nového areálu Miami Open (Foto: miamiopen.com)

Vizualizace nového areálu Miami Open (Foto: miamiopen.com)

Máte už plné zuby chladné Evropy? Chcete se zahřát a zároveň vyrazit na špičkový tenis? V tom případě je pro vás pravou volbou březnový Miami Open. Cesta na dalekou Floridu je samozřejmě nákladnější než návštěva turnajů v okolních zemích na starém kontinentě, ale vzhledem k tropickému klimatu a velkému množství „atrakcí“ se jedná o zážitek na celý život.

Miami Open patří neodmyslitelně k městu už od roku 1987, kdy se odehrál premiérový ročník prestižního turnaje v Key Biscayne. Světová špička se uprostřed tropického ráje nakonec střetávala dlouhých 32 let až do loňského roku, kdy bylo po letech spekulací definitivně rozhodnuto o stěhování do zbrusunového areálu vzdáleného přibližně půlhodiny od miamského Downtownu.

Turnaj tak od letošního roku najde domov v areálu Hard Rock Stadium (stadion Miami Dolphins působících v NFL), kde za 60 milionů dolarů teprve roste nový areál. Centrkurt přitom bude umístěn přímo na stadionu s kapacitou pro 65 000 diváků, pro tenis však dojde ke snížení kapacity na 14 000 diváků. V areálu bude dohromady 30 kurtů, díky čemuž tenistům odpadne problém s nedostatkem tréninkových dvorců. Na své si samozřejmě přijdou i fanoušci. Nový areál nabídne celkově větší divácký komfort a především odpadnou problémy s komplikovanou dopravou a parkováním z Key Biscayne – v okolí se totiž nachází významné dálnice i rozlehlá parkoviště.

Samozřejmě lze namítnout, že turnaj částečně ztratí ze svého neopakovatelného kouzla, ale návštěva Miami Open se i přesto vyplatí. Kde tedy začít cestu na slunnou Floridu?

LETENKY S PŘEDSTIHEM

Přípravy cesty je vhodné začít s předstihem. V první řadě je nezbytné zařídit si cestovní registraci ESTA bez které nebudete vpuštěni do letadla směřujícího do Spojených států. Žádost se vyplňuje pohodlně po internetu (esta.cbp.dhs.gov/esta/). Její vyplnění zabere přibližně 15 minut a zpracování vyjde na tři sta korun. Po příletu do Ameriky vás čeká pouze pohovor s imigračním úředníkem, který zpravidla položí několik otázek ohledně účelu cesty, délky pobytu atd. Pokud není angličtina vaší silnou stránkou, je vhodné připravit si odpovědi na základní otázky na papír v klidu domova.

Hned v úvodu plánování se rozhodněte o délce pobytu a s předstihem si zakupte letenky. Letošní ročník Miami Open se odehraje od 18. do 31. března, přičemž se vyplatí zvolit minimálně týdenní pobyt, ať si užijete nejen tenis, ale rovněž další floridská lákadla.

Letenky je možné zakoupit u známých prodejců online. Zpáteční letenku na březnový termín je v současnosti možné pořídit přibližně za 13 500 korun (včetně odbavovaného zavazadla do 23 kilogramů, které zpravidla není uváděno v základní ceně). Prahu a Miami bohužel nespojuje přímý spoj, takže je nezbytné počítat minimálně s jedním přestupem, který se nejčastěji odehrává v Londýně.

HOTELY SE NEVYPLATÍ

Hned po zakoupení letenek je vhodné zajistit si ubytování. Vzhledem k poměrně vysokým cenám hotelů v Miami se vyplatí využít spíše platformy sdílené ekonomiky jako Airbnb, kde je možné pronajmout si byt či celý dům. V této souvislosti bez problémů najdete soukromý byt pro dvě osoby na 7 nocí za 10 000 korun, eventuálně prostornější dům za přibližně 20 000 korun. Pokud přesto preferujete hotel, připravte se na zhruba dvojnásobné ceny, než je tomu u pronájmu soukromých nemovitostí, přičemž kvalita ubytování nemusí být nutně lepší.

Ubytování se vyplatí hledat především ve Fort Lauderdale a okolí. Ceny v této lokalitě jsou totiž podstatně nižší než v centru Miami a přímo k Hard Rock Stadium se autem dostanete pohodlně po dálnici za 40 minut, což nás přivádí k poslední důležité starosti.

Na Floridě se stejně jako téměř všude ve Spojených státech (snad s výjimkou New Yorku) neobejdete bez vlastního automobilu. Tamní veřejná hromadná doprava za moc nestojí a za taxíky byste se pravděpodobně tak říkajíc „nedoplatili“. Proto je vhodné zarezervovat si s předstihem auto, které si poté vyzvednete přímo na letišti. V tomto případě se nabízí celá řada autopůjčoven, jejichž cenové nabídky se mohou podstatně lišit (www.miami-airport.com/car-rentals.asp). Pronájem vozu střední kategorie na týden vyjde přibližně na 7 000 korun včetně povinného ručení a elektronického dálničního mýtného. Naopak se příliš nevyplatí půjčovat si poměrně drahé a často nepříliš dobře fungující navigace. Využití navigace ve vlastním tabletu či mobilním telefonu je rozhodně jednodušší volbou.

VSTUPENKY OD 60 DOLARŮ

Letenky, ubytování a auto jsou připraveny, teď už zbývá jen zajistit si vstupenky na Miami Open. K dispozici je hned několik balíčků i kategorií. Je možné vybrat si mezi vstupenkami na centrkurt či grandstand, které zároveň opravňují ke vstupu na ostatní menší dvorce v areálu. Během loňského ročníku turnaje většinou nebývalo zdaleka vyprodáno, ale je jistější pořídit si vstupenky předem. Fajnšmekři jistě nepohrdnou balíčkem na celé dva týdny, většina fanoušků si však vystačí spíše s víkendovými balíčky či denními vstupenkami. Cena vstupenek se liší v návaznosti na fázi turnaje, během prvního týdne začínají vstupenky na centrkurt už od 50 dolarů, v druhém týdnu pak až na 60-70 dolarech. V ceně denního vstupného však není zahrnut noční program, který zpravidla nabízí dvě utkání (cena je podobná jako u denního vstupného). V případě sobotních semifinále či nedělních finále zaplatíte nejméně 80, respektive 100 dolarů.

A nyní už zbývá jediné. Počkat do března, zabalit si a vyrazit na slunnou Floridu. Nenechte se odradit poměrně dlouhým letem. Deset hodin v letadle bohatě vyváží nejen špičkový tenis. Ve svém programu si určitě nechte volný čas i na další aktivity.

FLORIDSKÉ PLÁŽE

Nádherný floridským plážím a průzračnému oceánu zvládne odolat málokdo. Letošní ročník Miami Open se už sice neuskuteční těšně u břehů oceánu jako tomu bylo v Crandon Parku, ale o pláže se zlatavým pískem není na Floridě nouze. Jednu takovou najdete v městečku Lauderdale-by-the-Sea, kde si můžete opalování zpestřit procházkou po dlouhém mole a zároveň si dát něco dobrého ve vyhlášené restauraci a baru Aruba Beach Cafe (burgery, sendviče či saláty vyjdou přibližně na 15 dolarů, což je na Floridě poměrně běžná cenová relace).

K Miami však patří především slavná South Beach a přilehlý bulvár Ocean Drive, který žije hlavně po setmění. Tato vyhlášená čtvrť samozřejmě stojí za návštěvu, ale je třeba připravit se na dopravní zácpy, komplikovanější parkování a na vyšší ceny než v méně vyhlášených částech města. Vyrazit na South Bech kvůli koupání či opalování se zkrátka příliš nevyplatí, pro tyto účely je lepší zůstat v okolí Fort Lauderdale či Boca Raton.

Florida ale nabízí mnohem více. Orlando láká na zábavní parky Walt Disney World, Universal Studios či Legoland. Nedaleko od dvousettisícového města se nachází rovněž Cape Canaveral se slavnou základnou NASA pro lety do vesmíru – The Kennedy Space Center. Za zmínku stojí rovněž miamská ZOO nebo vyhlášené akvárium Miami Seaquarium, které je domovem delfínů, kapustňáků, lachtanů či kosatky. Většina Evropanů si pak vzhledem k tamním nízkým cenám elektroniky a oblečení nenechá ujít ani nakupování. Dokonalé možnosti k „vyřádění“ nabízí obchodní centra Sawgrass Mills, Aventura Mall či Town Center at Boca Raton.

Zkrátka nepřijdou ani sportovní nadšenci. Během turnaje bude možné navštívit domácí utkání hned trojice týmů působících v elitních zámořských soutěžích. Přímo v centru města se nachází stadiony Miami Marlins (MLB) a Miami Heat (NBA), v nedalekém Sunrise je pak domov Florida Panthers (NHL). Ceny vstupenek se liší v závislosti na kvalitě soupeřů, nejlevněji však vzhledem k popularitě zmíněných sportů na Floridě vychází hokej.

ALIGÁTOŘI

Nouze nicméně není ani o adrenalinovější zážitky. Výlet vznášedlem po močálech Everglades je jedním z nich. Stejnojmenný národní park zabírá velkou část Jižní Floridy a je domovem aligátorů, krokodýlů, kriticky ohroženého floridského pantera, medvědů či řady plazů. Nejvíce autentický zážitek nabízí přímo návštěva národního parku Everglades, konkrétně jeho části nedaleko města Homestead. V parku se jako v řadě jiných pohybujete vlastním automobilem (týdenní vstup vyjde na 25 dolarů) a cestou po hlavní silnici k oceánu si můžete projít celou řadu naučných stezek. Everglades ale není pro každého. Člověka a přírodu nedělí žádné bariéry, takže je možné narazit na jakékoliv zvíře v jeho přirozeném prostředí.

Největší zážitek jednoznačně nabízí ani ne kilometrová stezka Anhinga Trail, kde se můžete projít mezi „krvežíznivými“ aligátory. Asfaltový chodník totiž vede přímo mezi močály a nezřídka je okupován samotnými aligátory. Procházet jen několik metrů od čtyřmetrového plaza s ostrými zuby je nepopsatelný zážitek, ale přemíra strachu není na místě. Aligátoři nejsou příliš „akční“ a z člověka mají díky jeho výšce spíše respekt. Platí jednoduchá rovnice – pokud aligátora nebudete obtěžovat, on nebude obtěžovat vás. Proto není vhodné přibližovat se k majestátným plazům blíže než na tři metry.

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//tennis-trip-miami-ndash-slunna-florida-a-spickovy-tenis-21299cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist