Tři hodiny a 13 minut: Hantuchová v derby vypotila triumf

Daniela Hantuchová v tenisovém maratonu udolala Karolínu Plíškovou  (Foto: Tennis Arena / Martin Sidorják)

Daniela Hantuchová v tenisovém maratonu udolala Karolínu Plíškovou
(Foto: Tennis Arena / Martin Sidorják)

To bylo drama. Češka Karolína Plíšková v Melbourne zle prohnala favoritku Danielu Hantuchovou, která ve čtyřicetistupňovém horku vydřela postup do třetího kola Australian Open až v rozhodujícím setu. Ten trval 113 minut a slovenská krasavice v něm uspěla 12:10.

Hantuchová ve třetí sadě kráčela za výhrou, když vedla 3:1, soupeřku ale nechala dorovnat a přetahovaná pak trvala skoro dvě hodiny. V šestnácté hře Slovenka nevyužila dva mečboly za sebou, v gamu číslo 17 otočila ve svůj prospěch z 0:40 a definitivní ránu do vazu dala české soupeřce až ve dvaadvacáté hře, v níž zužitkovala po třech hodinách a třinácti minutách svůj pátý mečbol.

„Jsem šťastná. Hlavně mě těší, že jsem v takovém teple zvládla maraton kondičně,“ těšilo Hantuchovou. „Zúročila se náročná příprava, kterou jsem přes zimu absolvovala. Čím déle jsme hrály, tím to pro mě bylo lepší,“ dodala pro slovenská média.

Daniela Hantuchová (vlevo) po utkání s Karolínou Plíškovou<br> (Foto: Tennis Arena / Martin Sidorják) LJednatřicátá nasazená hráčka si pochvalovala, že i za nepříznivého stavu bojovala o každý míč. „Brala jsem to fiftýn po fiftýnu, což v těchto podmínkách nebylo lehké,“ posteskla si. Zároveň pochválila výkon české soupeřky. „Při prvních dvou mečbolech jsem nic neudělala špatně. Karolína celý zápas skvěle servírovala, čímž mi všechno komplikovala. Bylo vidět, že jí rychlé dvorce vyhovují.“

V dalším kole před Hantuchovou stojí hráčka, které už je úplně jedno, na jakém povrchu hraje. Serena Williamsová drtí soupeřky na všem. „Jsem unavená, proto musím zregenerovat. Proti Sereně to bude pochopitelně hodně náročné. Na grandslamech vždycky předvádí svůj nejlepší tenis,“ uvědomuje si Slovenka. Teoretický recept na světovou jedničku už ale nosí v hlavě: „Nesmím ji pustit k její hře, což znamená, že hlavně musím dobře podávat a hrát agresivně,“ dodala odhodlaně.

Nejdelší ženské singly v historii Australian Open (nová éra):

♦ Vůbec nejdelší zápas v historii grandslamů sehrály v Austrálii Italka Francesca Schiavoneová s Ruskou Světlanou Kuzněcovovou (6:4, 1:6, 16:14). V lednu 2011 bitva trvala čtyři hodiny a 44 minut.

♦ Druhý nejdelší zápas mají na svědomí Barbora Strýcová s Ruskou Reginou Kulikovovou (4h a 19 minut). Češka v něm uspěla 7:6(5), 6:7(10), 6:3.