Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Upřímný Wawrinka: Kariéru mi zachránil Paganini, Norman šokoval

Stan Wawrinka by chtěl hrát na nejvyšší úrovni ještě tři, čtyři roky (Foto: Archiv)

Stan Wawrinka by chtěl hrát na nejvyšší úrovni ještě tři, čtyři roky (Foto: Archiv)

Stále se ještě vzpamatovává ze dvou operací, přesto ale šestkrát týdně trénuje, aby byl maximálně připraven na lednové Australian Open, které v roce 2014 sám vyhrál. „Doufám, že jsem na správné cestě,“ řekl během setkání s novináři v Ženevě STAN WAWRINKA (32). Bolest levého kolena ho provázela od loňského US Open a vyvrcholila letním přechodem na trávu. „Ani dneska na tom nejsem po fyzické stránce stoprocentně, ale makám na sobě a zdá se, že to jde správným směrem,“ těší rodáka z Lausanne.

Patří mezi největší tvrďáky na ATP. I on ale tentokrát dostal strach. „Z obou operací jsem měl docela obavy. Hlavně z té druhé, jež byla hodně náročná,“ přiznal Švýcar. Lékaři mu při ní spravovali díru v chrupavce…

Trojnásobný grandslamový šampion přiznal, že předešlých pět měsíců bylo nejtěžší fází jeho kariéry. „Nebylo to lehké. Nic pozitivního jsem na tom opravdu neshledal,“ tvrdí Wawrinka.

Norman šokoval

Nepřidal mu ani nečekaný konec spolupráce s koučem Magnusem Normanem. „Svým rozhodnutím mě opravdu překvapil. Šokoval. Ve složitém období jsem v něm potřeboval mít oporu,“ nezakrývá bývalý třetí hráč světa.

„Nemám, kam spěchat,“ odpovídá Wawrinka na otázku, zda za Švéda bude hledat náhradu. Potřeboval by prý někoho s moderním pohledem na tenis. Někoho, kdo by inovoval jeho trénink.

Jak ale upozornil, jeho tým má kvalitu i bez velkého jména. Nejvíce vyzdvihl kondičního trenéra Pierra Paganiniho, dlouholetého spolupracovníka Rogera Federera. „Bez něho bych dost možná ukončil kariéru. Vděčím mu za strašně moc.“

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//uprimny-wawrinka-karieru-mi-zachranil-paganini-norman-sokoval-19174cz/

Diskuze:

Partneři

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist