Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Uznávaný kouč Cayer přivezl do Prahy nový pohled

Louis Cayer má bohaté zkušenosti (Foto: Profimedia.cz)

Louis Cayer má bohaté zkušenosti (Foto: Profimedia.cz)

Trenérský guru LOUIS CAYER v sobotu vystoupil teprve podruhé v Česku a se svým seminářem zaměřeným na výuku moderních tréninkových trendů sklidil úspěch. Jeho celodenní přednášku si nenechalo ujít více než 160 trenérů. „Seminář byl podle mého názoru pro většinu trenérů přínosný. Louis nezabíhal do úplných detailů, ale rozebral širší spektrum témat,“ řekl za pořádající Tennis Arenu Martin Holiš.

Cayer je v tenisovém světě pojem. Zkušený Kanaďan vedl 12 let tamní daviscupový tým a v posledních deseti letech působí jako hlavní trenér a metodik Britské tenisové federace (LTA). Během své bohaté kariéry dovedl šest hráčů na pozici světové jedničky ve čtyřhře a Britům před dvěma roky pomohl k daviscupovému titulu.

Do Prahy tak s sebou přivezl řadu nových poznatků. Cayer posluchačům předvedl tréninkové metody používané ve Velké Británii, což pro řadu z nich byla novinka. „Zaměřil jsem se na tři základní okruhy. Nejprve jsme začali metodologií – vnitřní hrou, následně přešli na její aplikaci a práci nohou. V posledním bloku jsme se věnovali technice a taktice,“ konstatoval Kanaďan, který byl s průběhem semináře spokojen. „Užil jsem si to. Ale nejdůležitější je, kolik užitečných informací jsem předal lidem,“ dodal skromně.

Cayerův seminář probíhal tradičně přímo na kurtu. Více než sedm hodin neúnavně vysvětloval a předváděl své metody. „Ale bohužel jsme se nedostali ke čtyřhře, tak snad příště,“ zadoufal trenérský guru. A je zřejmé, že by se nemuselo jednat jen o přání. Cayer si podmínky na Štvanici pochvaloval a spokojeni byli také trenéři. „Doufám, že Louis tady nebyl naposledy. Je spousta dalších věcí, o kterých by mohl přednášet. Snad ho v Praze brzy uvidíme znovu s novými tématy. Všem může hodně předat,“ řekl Holiš.

Tennis Arena v letošním roce přivedla do Prahy kromě Cayera rovněž uznávaného metodika Richarda Schönborna a podobné akce budou pokračovat. „V budoucnu se chceme pokusit zorganizovat také vícedenní konferenci s několika trenéry,“ nastínil plány hlavní organizátor.

Fotografie:

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//uznavany-kouc-cayer-privezl-do-prahy-novy-pohled-19157cz/

Diskuze:

Partneři

      LIVESCORE.in

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist