Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

MENU

Ve Vésce kralovala »šachistka« Vidmanova

Daria Vidmanova s trofejí určenou vítězce  Foto: Sportovní klub Véska

Daria Vidmanova s trofejí určenou vítězce
Foto: Sportovní klub Véska

Osmačtyřicet mladých dam si dalo dostaveníčko v malebném Sportovním klubu Véska, aby se v hlavní soutěži utkaly o triumf na prvním turnaji série Tennis Arena Kids Tour mladších žaček kategorie A. Královnou úvodního klání se stala hráčka I. ČLTK Praha DARIA VIDMANOVA (12), která si zajistila účast na zářijovém Masters (proběhne v Rakovníku).

Boje na Hané odstartovaly páteční mimořádně horkou dvaatřicetičlennou kvalifikací, z níž dál postoupilo osm nejlepších - Tóthová, Russová, Krejzová, Kajabová, Pastrňáková, Beranová, Ondroušková a Řezníčková. O tři dny později turnaj vyvrcholil finálovým soubojem mezi Vidmanovou a Kateřinou Mandelíkovou z Prostějova, v němž nasazená jednička suverénní výhrou 6:0, 6:2 korunovala triumfální jízdu.

Vidmanova, šestá hráčka tuzemského žebříčku a také úspěšná šachistka, ve Vésce uspěla rozdílem třídy v pěti zápasech po sobě. Trable jí způsobila snad jen v semifinále Nelly Kněžková ze Sparty, kterou porazila »jen« 6:2, 6:4. V ostatních duelech největší favoritka dominovala. O tom svědčí i fakt, že v turnaji ztratila dohromady pouze deset gamů! Společně s šampionkou ní se na Masters probojovala také poražená finalistka a semifinalistky Kněžková s Hrdinkovou.

Nenudili se an rodiče hráčů. V sobotu v klubovně proběhl seminář sportovního psychologa Jiřího Šrédra na téma: Posouvání hranic tenisové výkonnosti u dětí. Posluchači se dozvěděli, jak moc psychika ovlivní výkony dítěte, jak souvisí vývoj dítěte s možnostmi jeho sportovního výkonu, ale také, jak zajistit postupné a neustálé zlepšování herního výkonu dítěte. 

„Celý turnaj jsme měli možnost sledovat »plně vybavený« tenis,“ pochvaloval si ředitel podniku Ondřej Perůtka. „Zápasy měly vše, co si diváci mohli přát. Klobouček,“ dodal spokojeně.

Tennis Arena Kids Tour pokračuje už v úterý 25. srpna, kdy startuje smíšený turnaj chlapců i děvčat (kategorie B) v klubu TK Tennispoint Frýdek-Místek. 

     VÝSLEDKY z Vésky najdete ZDE.

     PROGRAM Kids Tour najdete ZDE.

     POSTUPUJÍCÍ na Masters najdete ZDE.

     FOTOGALERII z Kids Tour najdete ZDE.

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//ve-vesce-kralovala-raquo-sachistka-laquo-vidmanova-8775cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist