Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

VIDEO: Djokovič našel ruiny svého dětsví

Novak Djokovič s manželkou Jelenou (Repro: Facebook.com)

Novak Djokovič s manželkou Jelenou
(Repro: Facebook.com)

Tohle místo pro NOVAKA DJOKOVIČE (29) znamenalo hodně. Světová jednička před nedávnem navštívila srbské pohoří Kopaonik, kde strávila své dětství a udělala první krůčky na kurtu. Rodák z Bělehradu se do Kopaoniku přesunul s rodinou v necelých třech letech, ale jejich harmonický život uprostřed krásné přírody nevydržel dlouho. Jugoslávii zasáhla občanská válka a z rodinného klubu Djokovičových zbyly jen trosky.

„Dneska jsem tady po hodně dlouhé době. Kopaonik bez sněhu jsem naposledy viděl v roce 1998, přesně rok předtím než začalo příšerné bombardování NATO, které způsobilo tyto ruiny,“ konstatoval Srb během živého vysílání přes sociální sítě.

Djokovičova rodina tamní tenisový klub provozovala několik let, ale válka vše změnila. Novak se v roce 1999 přesunul do Německa, kde se o jeho rozvoj staral Niki Pilič, zatímco Kopaonik zažíval těžké časy. A vyhráno nebylo ani po válce. Celé okolí klubu totiž bylo zaminované a několik let absolutně nepřístupné veřejnosti, takže trosky kdysi prosperujícího areálu dále chátraly.

Dvanáctinásobný grandslamový šampion se do Kopaoniku vrátil po dlouhých 18 letech a na místě symbolicky nalezl jen tréninkovou zeď, která jako zázrakem přežila téměř bez úhony, a mohl si tak opět zahrát se svým bratrem Djordjem a manželkou Jelenou. Ostatní části areálu včetně malebné restaurace bohužel dopadly podstatně hůře…

    VIDEO: Novak Djokovič s nejbližšími v Kopaoniku:

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//video-djokovic-nasel-ruiny-sveho-detsvi-14490cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist