Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

VIDEO: Serenu chytil amok. Hrozila Ramosovi, Ósaková trpěla!

Serena neudržela nervy na uzdě, Ramos ji prý poškodil (Foto: GettyImages.com)

Serena neudržela nervy na uzdě, Ramos ji prý poškodil (Foto: GettyImages.com)

Měl to být jeden ze dvou zlatých hřebů letošního US Open, které se proměnilo v pořádnou frašku. V hlavní roli SERENA WILLIAMSOVÁ (36) a rozhodčí CARLOS RAMOS (47), který v duelu slavné Američance udělil nejprve trestný fifteen za zakázaný koučink a pak, po erupci zloby ze strany třiadvacetinásobné grandslamové šampionky, dokonce i trestný game, který dopomohl k senzačnímu titulu upozaděné vítězce – Noami Ósakové (6:2, 6:4).

Ramos si nejprve všiml nepovolené gestikulace ze strany kouče Patricka Mouratogloua v boxu Sereny. „Pokud je palec nahoru a slova „pojď“ porušením nějakého kódu. Možná si to někdo mohl myslet, ale říkám vám, že to tak nebylo. Nechci vítězit podvodem, raději bych prohrála,“ dušovala se Williamsová už v klidu po utkání. Sám francouzský trenér přiznal oční kontakt se svěřenkyní. Zdůraznil ale, že nešlo o nic neobvyklého. 

     GIF: Gesta Patrika Mouratogloua:

Po varování přišel Serenin výbuch číslo dvě. Po prohraném podání zničila raketu a nesmlouvavý arbitr jí sebral fifteen. „Zloději. Ukradl si mi bod. Dlužíte mi omluvu,“ hrozila na charismatického Portugalce, jednoho z nejzkušenějších a nejsympatičtějších rozhodčích na ITF, jenž od roku 2004 vlastní tzv. zlatý odznak, který už rozhodoval finále pánské dvouhry na všech čtyřech podnicích velké čtyřky. „Nemohla jsem mlčet,“ vysvětlovala na pozápasové tiskové konferenci.

    GIF: Trestný bod byl na světě:

Ramos musel strpět poměrně ostrý tón Američanky, hlavně ale její až nenávistná gesta, která kameramani detailně zachytili. Kotel na Arthur Ashe Stadium vřel. Serena byla nepříčetná. Místy visel na vlásku předčasný konec. Bez debat.

Na kurt přišli zástupci turnajového vedení. „Jsou zde muži, kteří dělají mnohem hroší věci, ale proto, že jsem žena, tak to odskáču. To není správné, to není fér,“ slzela během hysterického vystoupení legenda, jež podobný exces zopakovala na posledním grandslamu sezony už potřetí v kariéře. „Jen jsem bránila práva žen,“ vytáhla oblíbený pojem - sexismus!

    VIDEO: Emoce:

Její herecká etuda všechny předchozí strčila do kapsy. Přesto se po zápase vřele objala s novou šampionkou a dost možná svojí nástupkyní. 

Na rozhodčího se snesl nenávistný hněv. Místo závěrečného ceremoniálu, na němž měl obdržet památku na důležitý mač, opouštěl kurt jako vyvrhel v doprovodu ochranky. Jedno je však jisté. Na tenhle duel jen tak nezapomene i bez plakety!

Bizarní ceremoniál

Právě předávání trofejí se proměnilo v ostudu domácího publika. Moderátora Toma Rinaldiho se šéfkou tamní tenisové asociace Katrinu Adamsovou musel děsit pískot zaplněných tribun. Až se z toho Ósaková rozplakala. Slzy schovávala za svůj kšilt. Nejšťastnější den v životě se jí proměnil v peklo. 

To už brečela i Williamsová, kterou za nevybíravé chování nemine hodně tučná pokuta. „Noami si titul zaslouží. Hrála skvěle,“ říkala se zalitýma očima. „Už žádnou bolest,“ prosila. Ósaková jen strnule trpěla. Úsměv nikde, pouze soustředěnost a krátký potlesk řeči soupeřky. Určitě jí nepomohl ani první dotaz: „Jak moc se liší skutečnost od snu vyhrát grandslamovou trofej.“ Na takovou otázku nebyl v dramatické scéně prostor. Rinaldi se odpovědi nedočkal...

    VIDEO: Celý, tak trošku jiný, záverečný ceremoniál:

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//video-serenu-chytil-amok-hrozila-ramosovi-osakova-trpela--20773cz/

Diskuze:

Partneři

      LIVESCORE.in

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist