Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Vítězná česká lavina se valí dál, smetla i Němky

Petra Kvitová pomohla k dalšímu triumfu českého fedcupového týmu (Foto: archiv)

Petra Kvitová pomohla k dalšímu triumfu českého fedcupového týmu (Foto: archiv)

Fedcupová euforie nekončí. Po triumfu v loňském ročníku smetla česká lavina i nebezpečné Němky. Ve Stuttgartu ukázal výběr Petra Pály BOJOVNOST a výhrou 4:1 rozplakal domácí Bond Girls. Teď jsou na řadě Italky. Povede se v domácím prostředí odplata za nedávnou potupu 0:5? Sehraná fedcupová parta fungovala jako precizní stroj. Jako vždy. Že se Němci neobtěžovali uklízet dvorec, na kterém zůstávaly chlupy z míčků? Žádný problém. „Hůř se dýchá, ale na zápas to bude čisté,“ mávla rukou Petra Kvitová.

Rozhodla bojovnost

Uprostřed týdne oslavila 29. narozeniny Iveta Benešová. „Kdo vám to řekl?“ culila se. Kromě zimních čepic dostala jako dárek i po třech letech nominaci do dvouhry. A ač se jí v minulosti v singlu příliš nedařilo, šokovala Lisickou a nasměrovala Češky k výhře. „Dospěla jsem, vyzrála, tolik si to neberu a rozhodla BOJOVNOST,“ pochválila se oprávněně »zlatoručka« po prvním bodu.

Slovo BOJOVNOST bylo českým mottem duelu a zaznělo ještě dvakrát po dramatech Kvitové. Světová dvojka porazila Görgesovou i Lisickou, v obou duelech přitom prohrála úvodní set. „Nehrála jsem moc dobře. Bylo to o BOJOVNOSTI a o tom, že jsem chtěla víc vyhrát. O to je to cennější,“ řekla Kvitová. „Zase ukázala srdíčko. Vlnilo se to jako rozbouřené moře,“ řekl její kouč David Kotyza, který tentokrát fandil jen z hlediště, protože si jako trenér fedcupového týmu udělal pauzu.

 „Vyzdvihnout musím BOJOVNOST,“ zhodnotil pak výstižně výkony Kvitové a Benešové kapitán Petr Pála. Jak jinak, nikdo ji nemohl přehlédnout.

Německé slzy

Na předzápasový banket přišly Němky v černém a stylizovaly se do role Bond Girls. Na začátku každého hracího dne se při hymně chytaly za ramena a odvahu si dodávaly týmovým pokřikem i s Petkovicovou, kterou vyřadilo zranění zad.

Šťastný konec jako na plátně kin se ale pro domácí nekonal. České hráčky sice trápily, Kvitovou téměř dostaly na kolena, ale v koncovkách jim na kurtu zřejmě chyběl Bond, James Bond! Místo úsměvů přišly slzy. Lisická je skrývala pod ručníkem, Görgesová chodila útrobami haly ubrečená třikrát. Přesto ještě v neděli na svůj Twitter napsala: „Byl to skvělý týden plný zábavy a jsem za něj moc ráda.“

»Placení« diváci

Už se stalo tradicí, že čeští fanoušci hrají v cizích halách prim. Čtyři tisícovky Němců pomáhaly dostat do varu klasické německé cajdáky. Jenomže řady za českou lavičkou byly víc vidět i slyšet. Halou se nesly pokřiky: „Pojď, Iveto, pojďme do toho!“ nebo „Péééétra Kvitovááá!“ a buben udával vítězný rytmus, který pomáhali nastolit i rodiče Kvitové nebo maminka Záhlavové-Strýcové.

„Vaši fanoušci jsou placeni tenisovým svazem?“ ptal se na tiskové konferenci udivený německý novinář kapitána Pály. „Především jsou vynikající a podpora je návyková,“ odvětil v klidu a s úsměvem kapitán a Kvitová při dotazu koulela nevěřícně očima a opírala se hlavou o mikrofon.

Italky mají respekt

V semifinále si český tým brousí zuby na Italky. Na rychlém povrchu jim chce vrátit drtivou prohru ze stejné fáze soutěže předloni v Římě. „Dostaly jsme tam »vylágoš«, takže jim máme co vracet,“ řekla Kvitová, která od prohry 0:5 ve svatém městě vyhrála osm fedcupových dvouher za sebou. Právě díky ní bude Pálův tým favoritem. „Uf, a teď Češky. Jsou tak silné,“ povzdechly si Pennettaová s Vinciovou po vydřeném postupu přes Ukrajinu.

 

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//vitezna-ceska-lavina-se-vali-dal-smetla-i-nemky-126cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist