Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Všetíček u Kvitové přetavuje tuky ve svaly

Marka Všetíčka čeká s proměnou Petry Kvitové hodně práce. (Foto: Profimedia.cz)

Marka Všetíčka čeká s proměnou Petry Kvitové hodně práce. (Foto: Profimedia.cz)

Nelehký úkol má před sebou nový kondiční trenér Petry Kvitové MAREK VŠETÍČEK (48). Hodlá zocelit křehkou princeznu českého tenisu, jejíž kariéru často komplikují zdravotní neduhy. Vyrovnat fyzicky by se pak prý mohla rovnat i s bezkonkurenční Serenou Williamsovou.

Pro mě to je obrovská čest, že jsem byl oslovený. Toho si strašně vážím a na druhou stranu je obrovská výzva pracovat s opačným pohlavím, řekl Všetíček novinářům v Londýně, kde doprovází Štěpánka na Turnaji mistrů. S Kvitovou stihli krátce zapracovat na pohybu už po US Open a velký blok kondice je čeká na přelomu listopadu a prosince na Floridě. Když přirovnám možnost pracovat s Petrou k fotbalu, tak to je jako když dostanete nabídku od Realu Madrid, řekl Všetíček.

Třiadvacetiletá Kvitová chodí od léta se Štěpánkem a díky tomu si Všetíček přibral pod křídla i Kvitovou. Radek je v jiném stupni úrovně z hlediska kondice. Je to hotový hráč, má své kondiční šablony zažité a je jasné, že Péťa je na začátku. Začne od piky, od vysvětlování techniky pohybu, napasování jiného režimu, než byla zvyklá. Ty změny bude pociťovat a jen čas ukáže, jak se s tím vypořádá, řekl. 

Uznávaný profík

Uznávaný odborník začínal s kondicí v tenise jako jeden z prvních v roce 1988 s Karlem Nováčkem, později osmým hráčem světa. Pak byl po boku světové dvojky a vítěze Australian Open Petra Kordy a v posledních letech pracuje se Štěpánkem, kterému už několikrát pomohl po různých zdravotních problémech znovu do špičky.

Kvitová bude nejspíše hned od prvních turnajů v Austrálii ostře sledovaná a mnozí možná čekají od spolupráce se Všetíčkem zázraky. Ten přílišné nadšení krotí, protože ze zkušeností ví, že jde o běh na dlouhou trať.

Chci se zaměřit na to, aby Péťa nebyla zraněná, aby bylo její tělo odolnější a její kariéra se prodloužila. Nevyplaší mě tlak, který může vzniknout, že chceme všechno hned, řekl klidně.

Petra Kvitová v akci. (Foto: Tennis Arena - Martin Sidorják) LSnahou Všetíčka s Kvitovou ani není redukovat váhu hráčky. Náš cíl je proměnit tuk ve svaly. Podívejte se na Serenu Williamsovou. Nepotřebujeme nějaké číslo. Potřebujeme svaly a do nich tréninkem dostat kvalitu, aby byly schopné reagovat na rychlý a agresivní tenis, řekl trenér.

V době svého skvělého roku 2011, v kterém zářila a ovládla Wimbledon či Turnaj mistryň, spolupracovala Kvitová na kondici s Jozefem Ivankem a od loňského podzimu neúspěšně s Kristiánem Bajzou. Minulost nezkoumám. Když Petřin tým zvažoval, v jaké oblasti by se mohla posunout, vybrali si kondiční trénink. Přišel jsem do rozjetého vlaku a budu se snažit ho rozjet ještě větší rychlostí, řekl Všetíček.

Už krátký trénink po US Open přinesl do hry Kvitové oživení. V Asii jeden turnaj vyhrála, jednou byla v semifinále, do kterého postoupila i na Turnaji mistryň. Byla to příliš krátká doba, aby věci v kondici mohly mít vliv. Spíš to přičítám psychickému impulzu, který mým příchodem dostal celý její tým, řekl Všetíček.

Hlavně nic neuspěchat

Se Štěpánkem se Všetíček dorozumívá očima, protože ví, že pracuje s hráčem milujícím tenis. To je nádhera pro trenéra, když má svěřence, který se do práce těší, řekl Všetíček. Už stihl poznat, že s Kvitovou to bude podobné. Ona se na trénink taky těší a má v sobě vlastnosti profesionála. Teď ale přijde ta největší zátěž, což prověří celý tým. My nevíme, jak bude reagovat. Musíme se s tím poprat, řekl.

Všetíček ví, že musí být s Kvitovou velice opatrný na reakce hráčky a netlačit zbytečně na pilu. V tenisu je strašně důležitá vlastnost a tou je improvizace. Nevím, jak bude Péťa na zátěž reagovat, a je tam princip postupnosti a nenechám se zatlačit časem, i kdyby ona měla ty výsledky horší, konstatoval Všetíček.

Fotografie:

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//vseticek-u-kvitove-pretavuje-tuky-ve-svaly-411cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist