WIMBLEDON - SOUHRN 4. DNE

Podle papírových předpokladů dopadly zápasy českých dam během dnešního programu. Kvitová a Strýcová postupují, Siniaková končí!

Česká stopa

Strýcová - Siegemundová 6:3, 7:5
Strýcová těžila ze slaboučkého podání soupeřky a dokázala si vypracovat celkem dvacet brejkbolů. Zápas mohla ukončit dříve, v závěru druhé sady ale zavrávorala a náskok dvou brejků prohospodařila. Za stavu 5:5 se ale zkoncentrovala a zápas dotáhla poměrem 2:0. Příští soupeřka: Kiki Bertensová
Kvitová - Mladenovicová 7:5, 6:2
Lvice v plné parádě. Nebezpečnou soupeřku pustila v úvodu do trháku, ale heroickou koncovkou prvního setu odvrátila tři setboly i si přivlastnila celý zápas. Rozdílovým faktorem byl servis, Kvitová nasázela osm es a v klíčových chvílích si podáním pomohla více. Příští soupeřka: Magda Linetteová
Siniaková - Kontaová 3:6, 4:6
Velké a nehratelné sousto. Domácí Britka byla celý zápas v pohodě. Za celý duel neměla Siniaková jediný brejkbol a protivnici neměla jak ublížit.
Hrdina dne
Kerberová končí! Zůstala na raketě Američanky Davisové. Loňská šampionka osmkrát ztratila servis a byla od druhé sady jen komparzem agresivní Davisové. Ta nasázela 45 vítězných úderů a jde dál!
Poražený dne
Marin Čilič vybouchl. Proti Portugalci Sousovi se nezmohl ani na jeden set. Sousa měl zisk míčů po prvním podání nad 80% a Čilič nedokázal hráče na druhé straně ani jednou brejknout. Měl přitom dvanáct možností. Poměr nevynucených chyb byl 46:7!