Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Zelenay z Prahy spěchal balit na olympiádu

Igor Zelenay s dcerkou Michaelou během závěrečného ceremoniálu (Foto: Martin Sidorják)

Igor Zelenay s dcerkou Michaelou během závěrečného ceremoniálu (Foto: Martin Sidorják)

Svůj třetí deblový titul v sezoně získal na Advantage Cars Prague Open 2016 by Zenova třiatřicetiletý slovenský obr IGOR ZELENAY, který s Rakušanem Knowlem přehrál Arguella a Peraltu 6:4, 7:5. „Byl to nejtěžší zápas v turnaji,“ připustil slovenský daviscupový reprezentant.

Hráči se v sobotu odpoledne museli vypořádat s poměrně větrným počasím. „Nebylo snadné returnovat,“ řekl Zelenay, který ocenil sílu sobotních soupeřů. „Byli to nejlepší hráči v pavouku. Peralta vyhrál minulý týden turnaj ATP v Gstaadu, takže je to velmi nepříjemný soupeř,“ doplnil trenčínský rodák, který už má s Chilanem zkušenosti. „Letos jsem ho měl ve finále podruhé, a podruhé jsem vyhrál. Asi na něho znám recept,“ usmál se.

Štvanický turnaj si nemohl vynachválit. „Organizace skvělá. Co tady dokázali sponzoři, je neskutečné. Chtěl bych jim moc poděkovat. Víc takových turnajů,“ řekl slovenský obr. Do Prahy vzal s sebou »na prázdniny« i manželku s mladou dcerkou Michaelou. „Je to pro mě trošku náročnější, protože dohrajete a musíte se věnovat rodině. Časově je to složitější,“ hledal rozdíly mezi životem samotáře a tatínkem na plný úvazek. „Bere to i docela dost sil, poněvadž není moc času na odpočinek. Na druhou stranu je to příjemná změna. Na většině turnajů jsem sám a rodina mi chybí. Hlavně malou chci vidět růst.“

Zábavy si Zelenayovi ve stověžaté matičce moc neužili. Život profesionála je nekompromisní. „Abych se přiznal, jsem tady od minulého čtvrtka a ani jednou jsme nebyli v centru,“ pokrčila rameny hlava rodiny. „Hrál jsem kvalifikaci singlu, dostal jsem se do hlavní soutěže a z cestování i zápasů jsem byl hodně unavený. Ani jsem neměl chuť chodit mezi tolik lidí. Bere mi to energii,“ dodal slovenský olympionik (v nominaci nahradil Martina Kližana) a hned po zápase spěchal domů, aby byl připraven na odlet do Ria. „Musím stačit alespoň vyprat,“ uzavřel před pondělním startem směr Brazílie.

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//zelenay-z-prahy-spechal-balit-na-olympiadu-13524cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist